У Міжнародний день захисту дітей 1 червня 2019 року  ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» залучило педагогічний колектив до участі у обласному святі «Майбутнє України творити молодим». На ярмарку учнівська молодь Сумщщини  випробовувала сили у профорієнтаційному квесті «Подорож професіями майбутнього».

 

Найголовніше, переглянувши майстер-класи з професій «Ткач ручного художнього ткацтва», «Перукар (перукар-модельєр)», «Продавець продовольчих товарів Кассир торговельного залу» старшокласники власноруч спробували відтворити дії професіоналів і переконатися, що робітничі професії в умовах сучасності є творчими, креативними, цікавими та сприяють саморозвитку.

Звіт по тижню історії

Відповідно до плану роботи закладу та з метою популяризації серед учнів необхідності вивчення історії рідної держави, перевірки їхніх знань та ерудиції; виховання почуття патріотизму, любові до Батьківщини, шанобливого ставлення до минулого українського народу з 13.05.2019 по 16.05.2019 в училищі проходив тиждень історії.

У програмі тижня було заплановано та проведено такі заходи як тематичний урок, інтелектуальні ігри та виставки робіт учнів.

У перший день тижня відбулась виставка рефератів з «Історії України» та «Всесвітньої історії», взяли участь учні І-ІІ курсів (групи №1, 10, 11.)

У вівторок, 14 травня, відбулася інтелектуальна гра «Хто хоче стати мільйонером?», де учні могли показати свої знання з різних питань, повꞌязаних з історичними подіями та персонами.

15 травня відбулись інтелектуальні змагання «Що? Де? Коли?». Учні груп №1 та №10 обꞌєднались у 3 команди та намагались вірно відповісти на поставленні запитання. Перемогу здобули учні групи №1.

16 травня 2019 року в нашому закладі відбувся тематичний урок, приурочений до 80-ї річниці проголошення незалежності Карпатської України з метою виховання патріотизму та підвищення інтересу до історії України. Відбувся перегляд фільму «Війна за державу. Перша незалежна  Карпатська Україна». У заході взяли участь учні груп №1, 10. 

Перший регіональний фестиваль

«Мода. Sumy. Стиль»

15.05.2019 року у Сумському центрі ПТО з дизайну та сфери послуг відбувся перший регіональний фестиваль «Мода. Sumy. Стиль”.

ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» залучило до участі у фестивалі учнів та майстрів виробничого навчання двох творчих професій: «Перукар (перукар-модельєр)» та  «Кравець Закрійник».

Фестиваль став справжнім святом краси та креативності, сприяв популяризації робітничих професій, обміну досвідом, розвитку творчого потенціалу молоді та педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти України.

Учні закладу, які опановують професією «Перукар (перукар-модельєр) представили роботи  з перукарського мистецтва під час шоу-показу створивши образи в номінації «Street-мода».

Кравці закрійники демонстрували колекцію моделей одягу під назвою «Пори року» в номінації «Видовищна мода». Родзинкою колекції був ручний розпис  по тканині.  Кожна сукня стала своєрідним пейзажем, зображуючим осінь, зиму, весну та літо.

Професійну і творчу роботу команди ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» було відзначено експертами в номінаціях:

«За використання оригінального оздоблення в сучасних образах» та «За створення повного художнього образу»

 Фестиваль показав, що учні нашого закладу, мають великий творчий потенціал і є справжніми майстрами своєї справи.

Вишивка в Україні – це символ національної ідентичності українців, світ невмирущих образів давньої міфології, звичаїв і уявлень наших предків.У вишивці яскраво і повно розкрилась душа народу, його споконвічне прагнення до прекрасного, широко розвинулось почуття ритму, композиційної міри у побудові орнаментів, гармонії колірних поєднань. Це давнє і вічно молоде мистецтво. Секрет його молодості – у поєднанні людини з природою, в умінні упродовж століть зберігати і примножувати красу, дарувати людям радість зустрічі з прекрасним.

В небі сонця золотий клубочок

Розсипає нитки промінні,

Їх збирають рученькі дівочі

І гаптують цвіт на полотні.

           (Максим Рильський)

 16 травня 2019 року учні та працівники нашого закладу долучилися до Всесвітнього Дня вишиванки, щоб показати різноманітність краси відтвореної в узорах своїх вишиванок.

З 22 по 26 квітня у нашому закладі  спостерігалася незвичайна активність усіх учасників навчально-виховного процесу. Цей тиждень було присвячено незвичній математиці:  «Горе поділяємо, радість примножуємо» - таким був девіз тижня психології.

Психологічна служба закладу  популяризувала психологію як прикладну науку, яка охоплює практично усі сфери життя людини. Участь у конкурсі колажів «Психологія у житті людини» сприяла обізнаності учнів щодо напрямків психологічної науки: медицина, педагогіка, соціальні відносини, кризові стани тощо та розкрив творчі здібності учнів.

На паркані думок усі бажаючі мали можливість залишити свої  думки про події у закладі і таким чином самовиразитися, зняти напруження.

Анкетування  та тестування учнів дало можливість виявити проблеми у спілкуванні учнів та спрямувало подальшу психологічну роботу. Зокрема з метафорично активними картками  «PERSNITA» ТА   «OH» було проведено вправи «Діагностика стосунків», «Новий погляд на відносини», «вирішення проблеми», які сприяли внутрішньому усвідомленню, відновленню ресурсів, підвищенню самооцінки, розвитку навичок прийняття рішення, допомогли у розумінні того, що заважає прийняттю рішення.

Цікавим та збагачуючим  стало заняття з арт-терапії для викладачів закладу «Здоров’я – це мій ресурс». Малюнок на піні виявився доволі захопливою діяльністю та сприяв акцентуації уваги педагогів на цінностях, які обумовлюють настрій здорової особистості.

У  четвер учні спільно з викладачами обговорювали мудрі вислови, які кожен мав можливість переадресувати будь-кому. Під час обговорення усі учасники «Кола порозуміння» мали можливість отримати зворотній зв'язок.

Активну участь у підготовці та проведенні тижня психології брали учні учасники  психологічного гуртка «Пізнай себе» Набок Микола, Герасюк Вікторія, Макаренко Ілля, Рекун Євгенія.

 Загалом тиждень психології сприяв активізації міжособистісного спілкування, виявив перспективні напрямки роботи психологічної служби на наступний навчальний рік. Завдяки проведеній роботі було здійснено: популяризацію психології як прикладної науки; підвищення інтересу учнів до дослідження власних здібностей та рис особистості; створення позитивного настрою  та профілактика емоційного вигорання учасників педагогічного процесу.


З 1 по 30 квітня 2019 року відбулася щорічна акція Всеукраїнського благодійного фонду «СЕРЦЕ ДО СЕРЦЯ» «Дитяче серденько ЖИВИ!» з метою збору коштів для закупівлі кардіологічного обладнання у дитячі лікарні Сумської області.

            Учні ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» активно постійно беруть участь у зборі коштів для маленьких сердець, тому стали волонтерами центру соціальних служб.

Зокрема волонтери нашого закладу збирали кошти по державних установах, підприємствах торгівлі та організаціях міста Кролевець.

В нашому закладі до акції долучилися учні, викладачі, працівники та актив ради учнівського самоврядування. Всі свідомо вносили благодійні внески.

 

Волонтери ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» вдячні усім небайдужим! 


4-5 квітня на базі Конотопського професійного аграрного ліцею відбувся форум лідерів учнівського самоврядування Центрального та Північного округів ОРЛУС “Голос крові: ми – Українці!”. Від ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» взяли участь заступник директора з навчально-виховної роботи Єфіменко Маргарита Рагібівна та учні Безугла Наталія та Галишин Олег серед  активних учасників із одинадцяти відділень закладів професійної освіти Сумської області. Дводенна програма видалася дуже насиченою та цікавою. Координатори та лідери учнівського самоврядування взяли участь у практичному занятті “Я+Я=КОМАНДА”, долали смугу перешкод під час військово-патріотичний квесту “Майбутнє України в наших руках”, висадили молоді деревця у рамках акції “Посади алею дружби”. Крім того обговорили роль учнівського самоврядування в системі національно-патріотичного виховання у форматі “круглий стіл”. У дружній атмосфері з піснями під гітару та смачним кулешем пройшли “Посиденьки біля ватри”. Учасники зібрання продемонстрували вміння командної роботи, поділилися своїми досягненнями, а також отримали нові знання та незабутні емоції. 

Відповідно плану роботи Сумської обласної ради лідерів учнівського самоврядування закладів професійно-технічної освіти на 2018-2019 навчальний рік ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» у березні 2019 року долучилося до проведення акції #selfie_with_Shevchenko до Шевченківських днів, які проводяться на Сумщині з метою пропагування та актуалізації доробку Тараса Шевченка як знакової постаті не лише українського, а й світового історико-культурного процесу. 

Проведено заходи до  205-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка великого  Кобзаря

 

 

 

З 14 по 16 березня 2019 року відбулася головна подія освітньої галузі України – Десята міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» та Дев'ята міжнародна виставка освіти за кордоном «World Edu» у Київському Палаці дітей та юнацтва.

Від ДПТНЗ «Кролевецьке вище професійне училище» у конкурсі тематичних номінацій, а саме «Упровадження інноваційних і виробничих технологій – ефективний засіб підвищення якості підготовки кваліфікованих кадрів», взяли участь співавтори Мухоєдова Надія Олексіївна, заступник директора з НВР та Лобєєва Яна Миколаївна, методист. Конкурсна робота присвячена організації колективної творчої діяльності у навчально-виробничій роботі педагогів закладу. За результатами оцінки якості розробка була відмічена дипломом та бронзовою медаллю

15 березня 2019 року майстром виробничого навчання Василенко О.М. був проведений урок виробничого навчання за напрямком Будівництво. Тема уроку «Ознайомлення з контрольно-вимірювальними інструментами, пристосуваннями. Організація робочого місця. Сортування плиток за кольором, формою, малюнком, гатунком. Обробка плитки.» 

«Моя професія – творити красу»

            14 березня 2019 року учні та майстри виробничого навчання нашого закладу завітали до НВК № 6 (м. Кролевець) з демонстраційно-агітаційним заходом «Моя професія – творити красу». Метою заходу було популяризація професій, які можна отримати у ДПТНЗ «Кролевецьке  ВПУ»  та формування позитивного іміджу нашого навчального закладу.

Майстри виробничого навчання провели майстер-класи, які наочно демонстрували учням 10-11 класів творчій напрям кожної професії. Зокрема Міщенко Т.І. (майстер виробничого навчання за професією «Касир торговельного залу  Продавець продовольчих товарів») показала школярам як зі звичайних солодощів створити святковий букет.

Одночасно Чепурна Н.В. (майстер виробничого навчання з професії «Перукар (перукар-модельєр)» продемонструвала учням справжнє диво створення жіночої зачіски.

 

Надзвичайно цікавою була для школярів демонстрація моделей вечірніх суконь, створена руками учнів нашого закладу, оскільки наші швачки та ткалі творять справжні витвори мистецтва. 

 

       З 25.02 по 1.03.2019 в навчальному закладі ДПТНЗ "Кролевецьке ВПУ" проходив тиждень швейного  профілю.

 

     В рамках даного заходу участь брали учні груп № 1 та № 7 за професією «Кравець. Закрійник»    

01.03.2019 року майстер виробничого навчання Наталенко Л.В. провела відкритий урок виробничого навчання у групі №1 «Кравець Закрійник» на тему «Обробка відкладного коміру в жіночій блузі»

22.02.2019 року в групі №10, І курс навчання за професією «Перукар (перукар-модельєр)» був проведений  відкритий урок з виробничого навчання. Тема уроку «Виконання гарячої завивки локонів горизонтальним способом «вгору». Застосування засобів для укладання». 

 

 

З 18.02.2019 по 22.02.2019 року проходив тиждень природничо–математичних дисциплін, програма якого передбачала проведення таких заходів:

-          Математичний «Брейн – ринг».

-          Перегляд презентацій.

-          Конкурс творчих робіт «Визначні математики – корифеї науки»

-          Виховний захід «Цікаві числа» з математики;

Викладач: Довгейко О.О.

 

-          Хімічна вікторина.

-          Гра «Що? Де? Коли?»

-          Перегляд відео матеріалів «Цікаві хімічні досліди»

-          Перегляд відео матеріалів 3D лабораторія з хімії;

Викладач: Мухоєдова Н.О.

 

-          Перегляд слайдів «Безпечне користування інтернетом»

-          Конкурс колективних проектів.

-          Доповідь «Форуми, чати – наше життя»

-          Перегляд фільму «Інформатика – це Я!»  з інформатики;

 Викладач: Гапон Б.А.

 

-          Перегляд фільму «Історія нашої планети»

-          Географічна вікторина «Навколо світу»

-          Відеоурок «Подорож по материкам Землі»

-          Онлайн тестування «Цікава географія»  з географії:

 Викладач: Даценко М.О.

             Метою заходів було дати уявлення про навколишнє середовище, розширити і закріпити знання з предметів природничо – математичних  дисциплін, продовжити формувати уявлення про значення збереження навколишнього середовища, вплив людей на нього, розвивати логічне мислення, інформаційну культуру, креативність.


21 лютого 2019 року у Кролевецькому вищому професійному училищі відбувся випускний екзамен у групі №8  з професії «Перукар (перукар-модельєр)», які півтора роки під керівництвом майстра виробничого навчання Чепурної Наталії Володимирівни вивчали ази перукарської справи у стінах нашого училища.

Всі члени комісії високо оцінили здібності та фантазію багатьох випускників. Зачіски були цікавими, творчими та елегантними.

 

Усім випускникам  бажаємо успіхів у роботі та подальшому навчанні!


У ДПТНЗ “Кролевецьке ВПУ» було проведено I етап Всеукраїнських учнiвських олiмпiад зi спецiальних дисциплiн за професiями:

- Муляр Штукатур лицювальник-плиточник (муляр 3 розряду)

- Касир торговельного залу Продавець продовольчих товарiв (продавець продовольчих товарів 3 розряду)

- Перукар (перукар-модельєр) (перукар 1 класу)

 

Професія

Переможець

 

П.І.Б.

Місце

 

 

Перукар (перукар-модельєр)

Дроздик Юлія

Демченко Альона

Пільтяй Наталія

І місце

ІІ місце

ІІІ місце

 

Продавець продовольчих товарів

Черства Ольга

Кобзар Юлія

Марченко Тетяна

І місце

ІІ місце

ІІІ місце

 

Муляр

Лещенко Дмитро

Герасюк Вікторія

Дьомін Дмитро

І місце

ІІ місце

ІІІ місце

 

 

 

Вітаємо переможців І етапу, та бажаємо успіхів у ІІ етапі Всеукраїнських учнiвських олiмпiад зi спецiальних дисциплін.

Тиждень торгівлі та сфери послуг

        В ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» проходив тиждень сфери послу з 21 січня по 25 січня 2019 року.

В рамкаж тижня відбулися:

21.01.2019

Виставка стіннівок  

На початку предметного тижня учні груп № 8, 10, 14 та 15 виготовили стінгазети  готуючи їх, учні поглибилюють свої знання з професій та розширюють кругозір

22.01.2019

Проведення учнівської олімпіади за професією Продавець продовольчих товарів

Згідно результатів олімпіади були визначені такі місця:

І місце: Черства Ольга

ІІ місце: Кобзар Юлія

ІІІ місце:  Марченко Тетяна

23.01.2019

1.Проведення учнівської олімпіади за професією Перукар (перукар-модельєр)  

Згідно результатів олімпіади були визначені такі місця:

І місце: Дроздик Юлія

ІІ місце: Демченко Альона

ІІІ місце: Пільтяй Наталія   

2.Конкурс ЕККА на нових видах               

3.Конкурс професійної майстерності «Кучерява сью»

В ході якого майстри та учні могли провести заняття по вдосконаленню практичної майстерності

24.01.2019 Проведення конкурсу професійної майстерності: «Зачіски з елементами плетіння»

З метою виявлення, та підвищення рівня професійних та творчих здібностей учнів був проведений конкурс професійної майстерності серед учнів ІІ курсу з професії «Перукар (перукар-модельєр)»

25.01.2019 Підведення підсумків та відзначення учнів

 

За загальними висновками предметний тиждень пройшов на високому рівні, всі заходи згідно плану були вдало проведені, учні залишилися задоволені, та сповнені натхненням на подальше професійне зростання.