ДЕКЛАРАЦІЯ ПРАВ ЛЮДИНИ – ОСНОВНИЙ ДОКУМЕНТ  НА  ВСІ ЧАСИ

Цьогорічний Всеукраїнський тиждень права ювілейний. Ось уже десятиліття поспіль, починаючи з 2008 року, в Україні в ці дні активізується правопросвітницька діяльність органів юстиції, громадських активістів, правозахисників.

Нинішній Всеукраїнський тиждень права особливий ще й тим, що  світова спільнота відзначає 70-річчя Загальної декларації прав людини – першого і  основного документа в історії людства, в якому чітко сформульовані положення про права людини.

30 статей, які викристалізувалися в результаті роботи над кожним реченням кращих правників, політиків різних країн та національностей після Другої світової війни, стали основою для багатьох міжнародних документів, національних конституцій, інших законів, що гарантують права людини. Вона стала тим першоджерелом, з якого народжуються сучасні  документи, що гарантують права людей.

Книга рекордів Гіннеса описує Декларацію як «найбільше перекладений документ» у світі. І це не випадково. Декларація послужила основою для двох обов'язкових пактів ООН про права людини: Міжнародного пакту про громадянські і політичні права та Міжнародного Пакту про економічні, соціальні та культурні права. Принципи декларації викладені в міжнародних договорах, таких, як  Міжнародна Конвенція про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, міжнародна Конвенція про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, Конвенція Організації Об'єднаних Націй про права дитини, Конвенція Організації Об'єднаних Націй проти катувань, і багато інших.

Інтерес до Декларації прав людини не зменшується, він – зростає, адже немає більшої цінності, ніж права людини.

Права людини, їх захист, підвищення правової освіти громадян – ось три основоположні завдання, які покладаються на органи юстиції за важливим напрямом – правопросвітництво. Ми прагнемо максимально надавати громадянам інформацію про їхні права, навчити захищати свої права. Варто відзначити, що потужна хвиля інформаційної роботи, здійсненої під час реалізації загальнонаціонального проекту «Я МАЮ ПРАВО!» не була марною. Кожен напрям цієї роботи мав конкретне наповнення, за кожним сказаним словом – велика практична робота.

 

Без сумніву, це важливо для сьогоднішнього етапу розвитку України, це посіяні зерна довіри до права  для молодого покоління, які зарясніють врожаями вже в недалекому майбутньому.

З 26 листопада по 3 грудня 2018 року в ДПТНЗ Кролевецьке ВПУ проходила декада будівельного профілю. Захід є щорічним, узгодженим планом роботи методичної комісії будівельного профілю.

 Розпочалась декада її відкриттям 26 листопада поточного року в фойє закладу. Традиційним уже став конкурс тематичних стіннівок, на яких учні відображують елементи будівельних процесів, моменти свого життя в училищі, не забувають і про гумор.

Майстри виробничого навчання Школьна Валентина Миколаївна і Василенко Олександр Миколайович провели відкриті уроки виробничого навчання. При проведенні занять застосовувались інтерактивні елементи уроків, використовувалась комп’ютерна техніка, мультимедійний проектор, тощо. Уроки проведені досить змістовно і якісно, в процесі занять зацікавленими виявились як учні, так і присутні колеги.

Справжня боротьба розгорнулась між учасниками конкурсу «кращий за професією», цього року захід проводився з професії «муляр». Учням необхідно було змурувати прямий кут з виконанням вертикального обмеження з однієї сторони і штрабою  з іншої. Перше місце зайняв учень другого курсу Негір Дмитро, друге місце – Янчук Олександр (третій курс), а третє місце дісталось учню другого курсу Чуприні Ярославу. На загально училищній лінійці переможці в конкурсі нагороджені грамотами.

Цікаво і зворушливо проходила відкрита виховна година на тему «повертайся будь-ласка живим». Класний керівник групи № 9 Валентина Миколаївна Школьна з учнями закріпленої групи поринула в історію створення Українських Збройних Сил, розповіла присутнім про події на сході України. Учні з цікавістю переглянули підбірку фотографій, прослухали про участь наших земляків в операції об’єднаних сил яка проводиться на сході України.

 

Підсумки проведення декади будівельного профілю 2018-2019 навчального року підведено на загально училищній лінійці 3 грудня, там же були відзначені активні учасники заходів і переможці конкурсів.


З 13 по 16 листопада в ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ»  було   проведено тиждень суспільно-гуманітарних дисциплін, в рамках якого  були проведені заходи різного характеру з таких предметів як Всесвітня історія, Українська мова, Іноземна мова. Викладач української мови та літератури Оникієнко І. П. провела з учнями закладу лінгвістичну гру «Буду я навчатися мови золотої», метою якої було донести до учнів важливість спілкування рідною мовою, шанобливо ставитись до мовних традицій українського народу.

Також відбувся І етап ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, в якому взяли участь учні І-ІІІ курсів. Перше місце зайняла учениця ІІ курсу Рекун Євгенія. Відбувся також І етап ІХ мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Доповнила тиждень суспільно-гуманітарних дисциплін виставка рефератів учнів.

            Продовжив роботу дискусійний клуб, темою засідання була «М. Тетчер: ціна тріумфу», де розглядались позитивні та негативні аспекти діяльності прем´єр-міністра Великої Британії, викладач Назарчук О.А.

            Позакласний захід на тему: «Tea time» організувала викладач іноземної мови Привалова М. В., метою якого було розширювати соціокультурні знання учнів через знайомство з особливостями вживання чаю в Англії.

 

До участі у заходах були залучені учні І-ІІІ курсів. Особливу активність проявили учні груп № 1, 10, 11.

ЯРМАРОК ПРОФЕСІЙ!

           15 листопада 2018 року у приміщенні навчального корпусу ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» відбувся Ярмарок професій присвячений Міжнародному дню студентської та учнівської молоді.

 Проблема професійної підготовки молоді є завжди актуальна тому, що праця в усі часи була, є і буде основою життя людини. І від того, як вона працюватиме, залежить майбутнє не тільки її сім"ї, а й держави. Оскільки без професії, без улюбленої справи, людина існує, а не живе, бо улюблена праця звеличує людину. А відтак – основним завданням  училища  є підготовка кваліфікованих робітників, адаптованих до сучасного ринку праці.

Дуже гарно, креативно, творчо підготували учні презентацію своїх професій:

-Ткач ручного художнього ткацтва

Кравець Закрійник

Перукар (перукар-модельєр)

Продавець продовольчих товарів Кассир торговельного залу

Муляр Штукатур Лицювальник-плиточник

Під час ярмарку було  проведено майстер-класи з професій, де учні демонстрували свої вміння, таланти та здібності.

Результатом стало дефіле учнів, які представляли колекцію суконь у етно-стилі.

 Перукарі, зі своїм творчим мисленням та натхненням, презентували справу свого життя в колекції стильних зачісок.

             Кожна з професій представлених на Ярмарку дає можливість забезпечити учням в майбутньому самозайнятість, якщо їх професіоналізм стане основою власної справи.

З метою підвищення рівня обізнаності учнів щодо героїчного минулого українського народу та формування їх національно - патріотичної свідомості з 11 по 16 жовтня 2018 року в ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» був проведений конкурс патріотичного плакату, присвяченого темі героїчного минулого та сьогодення українського народу.

            Переможцями стали учні груп №4 з назвою «Герої не вмирають!» та № 7 з назвою «Козаки - золотий запас України!», які змістовно відобразили національно - патріотичну свідомість в своїх роботах.

            Оголошено подяку за творчий підхід до розкриття героїчного минулого та сьогодення українського народу:

  • учням гр. № 11 плакат «Ми за мир!»
  • учням гр. № 8 плакат «Слава Україні!»
  • учням гр.№9 плакат «Люби! Захищай! Шануй!»
  • учням гр.№10 плакат «Люби! Бережи! Обороняй!»
  • учням гр.№ 14 плакат «Слава Україні!»
  • учням гр.№1 плакат «Вітаємо козаків!»
  • учням гр.№ 15 плакат «Дякуємо Вам за спокійний сон!»

 

 


Звіт про проведення тижня правових знань

 

З 29 травня по 1 червня 2018 року в ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» відбувся тиждень правових знань, приурочений до Дня захисту дітей, до якого були залучені учні та викладачі закладу. Тиждень розпочався з виховного заходу на тему «Права дитини - права людини», де були висвітлені основні аспекти Конвенції ООН з прав дитини та її історичне значення.

 

30 травня продовжив роботу дискусійний клуб.  Основною темою круглого столу було «Основні проблеми захисту прав людини на сучасному етапі розвитку України».

 

Протягом тижня правових знань також були проведені такі заходи як виставка рефератів учнів на правову тематику, тестування «Чи знаю я свої права», лекція «Дитина. Злочин. Покарання» та інше.

 

16-18 травня 2018 року в м. Ромни відбулося обласне свято «Тобі, Україно, європейська державо!», в рамках якого відбулося засідання обласної ради лідерів учнівського самоврядування ПТНЗ Сумщини, де активна й ініціативна юнь області спілкувалися, ділилися досвідом організації різноманітних заходів, здобували корисні знання, знайомилися з цікавими людьми. Дводенна програма була дуже насичена  та цікава. Головною подією першого дня роботи зборів стала презентація результатів проекту «Змінимо майбутнє на краще». Делегація від кожного закладу представила власне бачення майбутнього нашої держави. Кіхтенко І. В. – координатор діяльності ОРЛУС ПТНЗ Сумщини, яка традиційно проводила зустріч, особливою увагою відзначила звіт голови Ради самоврядування нашого закладу  Муренко Марини та запросила усіх присутніх до обговорення результатів акції що проходила в «Кролевецькому ВПУ» протягом навчального року «Збережи книгу заради майбутнього».

 

Метою проведення акції було:

 

·       Виховувати в учнів шанобливе ставлення до книги, як нематеріального культурного надбання людства;

 

·       Розвивати в учнів навички корисної ручної праці;

 

·       Сприяти розвитку читального смаку та інтересу до процесу пізнання

 

·       Навчити учнів працювати в команді

 

Акція вирішувала такі завдання:

 

·       Реставрація книжкового фонду бібліотеки закладу;

 

·       Залучення учнів до відновлення книжок;

 

·       Активізація роботи бібліотеки

 

В результаті акції:

 

були проведенні заняття з формування навичок реставрації книжок та підручників для групи учнів-ентузіастів, які в свою чергу зробили акцію циклічною завдяки обміну досвідом та залучення додатково учнів з усіх навчальних груп;

 

в приміщенні бібліотеки закладу була організована виставка відреставрованих книг;

 

робота бібліотеки була активізована шляхом створення «Книжкового фрімаркету».

 

Кіхтенко І.В., наголосила на важливості виконання наказу директора Департаменту освіти і науки області про активізацію роботи бібліотек, особливо в освітніх закладах, тому масштабна акція яка проходила в ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» на сьогоднішній день є особливо актуальною. Учасники зборів висловлювали свої креативні ідеї щодо популяризації бібліотек серед учнівської молоді.

 

18 травня під керівництвом Докторович Галини Іванівни відбувся форум патріотичних справ учнівської молоді «Голос крові: ми – українці» На ньому наша делегація звітувала про роботу в рамках проектів «Патріотична хвиля», «Герої сучасності серед нас» та презентувала фото-колаж на конкурсі фотоматеріалів з дослідження української сорочки «Слобожанський оберіг», який було визнано найкращим та відзначено І місцем. Наш фото колаж присвячено сімейній традиції відмічати найголовніші свята в одязі з елементами переборного ручного ткацтва та вишиваних сорочках.  Одяг з національною народною символікою став справжнім сімейним оберегом на хрестинах, весіллі та випускному вечері дітей та на срібному весіллі батьків. Тому колаж має назву «Сімейний оберіг».

 

Зичимо усім щастя, добробуту та побажань приєднуватися та зберігати традиції сімейного оберегу.

 


19 травня в м. Суми відбувся святковий ярмарок, присвячений Дню Європи в Україні.

 Учасниками цього свята були усі без виключення професійно-навчальні заклади Сумщини. Звичайно  наш заклад ретельно готувався до цієї події тому місце де був розташований намет ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» стало справжньою окрасою ярмарку.  Дивіться самі: фото намет

 Під час презентації нашого закладу Департаментом науки і освіти Сумської обласної адміністрації наголошено, що головним завданням навчального закладу є підготовка кваліфікованих конкурентно спроможних працівників та їх працевлаштування.

 У навчальних майстернях та лабораторіях здійснюється підготовка кваліфікованих робітників за професіями:

 ·       касир торгівельного залу, продавець продовольчих товарів;

 ·       кравець вишивальник; 

 ·       кравець, закрійник;

 ·       муляр, штукатур, лицювальник-плиточник;

 ·       оператор комп’ютерного набору; 

 ·       перукар (перукар модельєр);

 ·       ткач ручного художнього ткацтва.

             Унікальність навчального закладу полягає у збереженні та осучасненні професії «Ткач ручного художнього ткацтва», яка відтворює традиції українського народного промислу.

 Тканий рушник  є брендом Кролевеччини та окрасою  української культури. За підтримки Українського центру культурних досліджень «кролевецьке переборне ткацтво» на 2018-2020 роки долучено до переліку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

 «Кролевецьке вище професійне училище» єдиний в Україні навчальний заклад, якій навчає секретам перебірного ручного ткацтва запрошує Вас отримати унікальну творчу професію!


11 травня 2018 року на базі ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» відбувся просвітницький семінар у рамках молодіжного громадського проекту «27 вишиванок до 27-ї річниці  незалежності України» за підтримки Сумського обласного управління молоді та спорту та за сприяння Українського центру культурних досліджень Київського національного університету культури і мистецтв на виконання Програми збереження та розвитку елементів нематеріальної культурної спадщини «кролевецьке переборне ткацтво» на 2018-2020 роки, програми залучення кролевецького переборного ткацтва до переліку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

             До процесу  підготовки  та проведення такого масштабного заходу було залучено увесь колектив нашого закладу оскільки в гості до нас завітало більш ніж 100 осіб. Крім того надзвичайно актуальною для «Кролевецького вищого професійного училища» виявилася тема семінару: «Розробка концепції кролевецького переборного ткацтва та ознайомлення з результатами пілотного проекту розробки бренду Кролевеччини, адже наше училище єдине в Україні, яке здійснює підготовку кваліфікованих робітників з професії ткач ручного художнього ткацтва. Власне завдяки цьому зберігається та розвивається такій напрямок культурної спадщини нашого краю як кролевецьке переборне ткацтво.

            Для знайомства молоді з перспективами розвитку переборного ткацтва та популяризацію прикладного ремесла на теренах України до нас завітали доцент кафедри міжнародного туризму Київського національного університету культури і мистецтв Гаврилюк Алла Михайлівна (доречи, наша землячка), доцент кафедри графічного дизайну і реклами Удріс Наталія Сергіївна з групою студентів КНУКІМ, представник УК НКС Телеуця В.В., голова Кролевецької РДА Кучерявий О.В., начальник управління освіти, молоді, спорту, культури і туризму Кролевецької міської ради Діброва Н.В., начальник відділу культури Кролевецької РДА Сіра Н.Д., начальник відділу освіти Кролевецької РДА Жолобко С.І., директор музею кролевецького рушника Ніжнік Г.К. , учні 9-10 класів Кролевецького району.

     Презентувала молодіжний проект «27 вишиванок до 27-ї річниці незалежності України» Марченко С.А.  Автором колекції «27-27» є дизайнер Герман Тетяна Олександрівна випускниця нашого училища. Доречи спортивні моделі колекції виготовлено за ескізами її сина Арсенія. Загалом показ моделей святкового дитячого одягу, якій виготовлено в рамках проекту «27-27»  став справжньою феєрією красок, фантазії та патріотизму.

      Надзвичайно цікавою та творчою була практична частина семінару, присвячена декоруванню аксесуарів сувенірної продукції, прикрашених елементами кролевецького рушника. Юні дизайнери (6 команд) учні 9-10 класів власноруч прикрашали сумки, келихи, листівки а допомагали їм  студенти  КНУКІМ.

       Під час семінару учні Кролевецького райомну мали змогу ознайомитися із  умовами навчання у ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ», професіями за якими здійснюється підготовка кваліфікованих працівників, побачити вироби та колекції одягу, виготовлені руками учнів закладу.

     Отже 11 травня в нашому закладі відбулося справжнє свято краси та творчості.

 


З метою профілактики раннього соціального сирітства, сімейного насильства та явища булінгу серед учнівської молоді,  психологічною службою закладу у співпраці з Клінікою, дружньою до молоді 08.05.2018р  був проведений  захід «Мовчати не треба!» в якому взяли участь учні ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» різних вікових категорій. В ході заняття, спільно з учнями обговорено види насильства та їх наслідки, засади відповідального батьківства, надані рекомендації як уникнути насильства. Визначено, що асоціальний спосіб життя батьків призводить до пагубних наслідків психоемоційного стану дитини та її поведінки. Після перегляду відеофільму «Я сюда больше не вернусь, Люба!» режисера Р. Бикова,  кожен з присутніх збагнув наскільки важливим для долі дитини є гідний життєвий приклад батьків. Також, в ході заняття, спільно відпрацьовані моделі поведінки як уникнути насильства. Заняття пройшло у невимушеній атмосфері, кожен міг висловитись та поділитись життєвим досвідом.

 


8 травня 2018 року о 15.30 год. У читальному залі бібліотеки ДПТНЗ «Кролевецьке вище професійне училище» відбулась виставка історичної літератури на військово-патріотичну тематику. Бібліотекар Василенко С.М. розповіла учням І курсу про події ІІ-ї світової війни 1939-1945рр., зокрема на території Сумщини, ознайомила з добіркою творів про ці трагічні події, як вони вплинули на життя окремих людей.

 

З В І Т

 

про проведення місячника з охорони праці та безпеки життєдіяльності

 

ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ»

 

 

 

            З 1 по 30 квітня 2018 року згідно з наказом по ДПТНЗ «Кролевецьке вище професійне училище» від 28.03.2018 90-ОД проходив місячник з охорони праці та безпеки життєдіяльності. Для проведення місячника постійно діючою комісією з питань охорони праці були розроблені  заходи, які проводилися відповідно до встановленого терміну:

 

-  конкурс рефератів серед учнів (фото)

 

-   конкурс плакатів серед навчальних груп закладу (фото)

 

-  виховні годити

 

-  перевірка знань учнів з питань безпеки праці

 

- проведена пожежна навчальна евакуація працівників та учнів закладу

 

- участь учениці групи №1 в обласному  конкурсі «Охорона праці очима дітей» (фото)

 


25.04.2018 року в ДПТНЗ «Кролевецьке вище професійне училище був організований тренінг, спрямований на профілактику та запобігання торгівлі людьми. Захід був проведений за підтримки благодійного фонду Ганса Зайделя та громадській організації «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини». Соціальний педагог Зикова О.В. та тренер Сєркова Галина Валентинівна в ході занять мали за мету реалізацію ряду завдань: здійснення інформаційно-пропагандистської роботи серед молоді з метою розкриття реального змісту явища і поняття «торгівля людьми»; формування правосвідомості і правової поведінки в молоді, відповідальності за своє життя із розвитком її активності, самостійності, творчості, створення умов для її самореалізації. Учні з різних груп і різних курсів, які були активними учасниками тренінгу отримали методичні рекомендації для юних тренерів, для того щоб в подальшому провести в своїх групах виховні години по заявленій темі.

 


Всеукраїнським благодійним фондом «Серце до серця» з 02 по 22 квітня 2018 року в області проводиться тринадцята щорічна Всеукраїнська благодійна акція. Під час проведення акції у 2017 році на зібрані кошти придбано медичне обладнання для кабінету офтальмології Сумської обласної дитячої клінічної лікарні. У 2018 році акція проходить під гаслом «Почуй світ!» зі збором коштів для дітей з вадами слуху. Метою збору коштів є придбання обладнання для кабінету сурдології Сумської обласної дитячої клінічної лікарні. Рада учнівського самоврядування ДПТНЗ «Кролевецьке вище професійне училище» на черговому засіданні виявила ініціативу долучитися до проведення акції та призначити волонтерів на чолі з соціальним педагогом для Кролевецького міськрайонного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Юні волонтери пройшли інструктаж з директором центру Н.А. Кузюрою та розпочали плідну роботу. Всі бажаючі можуть з власної ініціативи підтримати акцію «Серце до серця» до 22.04.2018 року адже придбане обладнання значно покращить якість надання медичної допомоги усім маленьким пацієнтам Сумської обласної дитячої клінічної лікарні.

 

21.03.2018 року в рамках тісної взаємодії з Клінікою дружньою до молоді учні ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» разом з соціальним педагогом відвідали спільний превентивний захід «Методи планування сім'ї. Методи та засоби контрацепції»,  спрямований на профілактику соціального сирітства, ранньої небажаної вагітності та захворювань, що передаються статевим шляхом. Формат зустрічі – неформальна бесіда, з гінекологом Кролевецької районної лікарні Лопатою В. О., із застосуванням мультимедійних засобів сприяв активізації зацікавленості учнів до обговорення отриманої змістовної інформації.

 

З 19 по 26 березня 2018 року  в ДПТНЗ Кролевецьке ВПУ проходила декада будівельного профілю. В програмі декади: конкурс тематичних стіннівок, відкриті уроки, відкрита виховна година, навчально-виховний захід «турнір штукатурів», конкурс фахової майстерності «кращий за професією» за напрямком підготовки «муляр».

 

Учні з цікавістю віднеслись до оформлення тематичних стіннівок, були активними при проведенні відкритих уроків. Виховна година, яка проходила в бібліотеці закладу, була присвячена ліриці Шевченка, учасники з цікавістю слухали рядки ліричної поезії, а деякі декламували самі. Учні з цікавістю розглядали тематичну літературу, альбоми з репродукціями Кобзаря. Жваво проходив конкурс фахової майстерності за професією «муляр», переможцем став учень групи № 11 Столяренко Андрій. Цікавим і змістовним був захід «турнір штукатурів», учасники змагались в знаннях з технології штукатурних робіт, матеріалознавства, практичних умінь і навичок.

 

Підсумки декади підведені на загальноучилищній лінійці, переможцям вручені грамоти.

 


З 12 по 16 березня в закладі проходив тиждень української мови і літератури та англійської мови. Метою проведення тижня  є створення мовленнєвого середовища, що дозволить учням реалізувати знання, отримані на уроках.

 Тиждень української мови проведено разом з англійською мовою з метою підвищити рівень якості володіння англійською мовою, розвивати творчу активність, підвищити інтерес до мови.

                    Найрізноманітніші заходи тривали протягом тижня. Це і конкурси, виставки, декламації поезій, відкритий урок, квест, перегляд кінофільму.

 

 

 

Ярмаркуємо

 

На передодні жіночого свята 06.03.2018 року в навчальному закладі відбувся святковий ярмарок, на якому учні закладу запропонували свої різноманітні вироби. Гостям було із чого вибрати подарунки мамам, бабусям, сестричкам або коханій….

 

 

 


      ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» оголошує набір слухачів на курси «Крою та шиття».

 

         Початок занять з моменту формування групи в кількості 5-10 осіб.

 

Термін навчання - 2 місяці, 3 рази на тиждень.

 

Оплата від 300-600 грн./місяць залежно від кількості осіб у групі.

 

        За довідками звертатися за тел.: 5-14-49, моб: 096-10-80-882.

 

Адміністрація закладу.

 

З 26.02.2018 по 02.03.2018 року у закладі проходив тиждень класних керівників. Були проведені такі заходи:

 

26.02.2018 – класним керівником групи №2 Оникієнко І.П.  проведено конкурс на найкращий малюнок за темою «З Україною в серці». Конкурс проходив серед учнів І-ІІІ курсів, переможцм стали група №1.

 

27.02.2018 – класним керівником групи №4 Найденко С.М. була проведена виховна година «Мудрість – це розум поєднаний з добротою».

 

28.02.2018 – у групах №9 та №1 класними керівниками Приваловою М.В. та Коршок Т.В. проведена виховна година «Захворювання, що передаються статевим шляхом». Виховгна година проведена в цікавій та спокійній атмосфері. Для учнів були проведені практичні завдання та вікторини.

 

01.03.2018 – для учнів І-ІІІ курсів проведена заочна подорож «Моя Батьківщина – Україна».

 

02.03.2018 – Довгейко О.О. класний керівник групи №11 була проведена виховна година «Алкоголь і алкогольна залежність» з метою виховання здорового способу життя, формування стійкого навику неприйняття алкоголю, уміння активного протистояння згубним звичкам.

 

У Державному професійно-технічному навчальному закладі «Сумське вище професійне училище будівництва і дизайну»  27-28 лютого 2018 року відбувся ІІ туру Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійних (професійно-технічних) навчальних закладів із професії «Муляр». Представники семи навчальних закладів області змагалися за звання найкращого. Представником ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» був Негір Дмитро Олександрович, учень І курсу за професією «Муляр Штукатур Лицювальник-плиточник», який показав достойний рівень знань у теоретичному та практичному турах.

 

22 лютого 2018 року на базі ДПТНЗ «Конотопське ВПУ» відбувся ІІ (обласний) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад зі спеціальних дисциплін за  напрямками підготовки серед учнів державних професійно-технічних навчальних закладів і міжшкільних навчально-виробничих комбінатів.

 

ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» представляла команда з 5 учнів:

 

Лещенко Дмитро Миколайович, професія «Штукатур»

 

Оникієнко Богдан Ігорович, професія «Муляр»

 

Данчук Анастасія Олександрівна, професія «Кравець»

 

Пилипенко Яна Михайлівна, професія «Продавець продовольчих товарів»

 

Колода Людмила Сергіївна, професія «Перукар (перукар-модельєр)»

 

 Відповідно до Умов проведення та критеріїв оцінювання ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад визначено переможців, серед яких високий рівень навчальних досягнень, глибокі знання показав учень ДПТНЗ «Кролевецьке вище професійне училище»: Лещенко Дмитро посів І місце за професією «Штукатур».

 

 

 

 

 

Учень року 2018

 

 

      Тиждень швейного профілю.

 

 

16 лютого 2018 року у ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» відбулася державна кваліфікаційна атестація групи № 10 за професією «Перукар (перукар-модельєр)» учні якої  отримали кваліфікацію «перукар-модельєр». Роботи, виконані на високому рівні, були цікавими, творчими та елегантними, відповідали модним тенденціям цього сезону. Усі учні продемонстрували чудові прогресивні навички і вміння: стрижки, фарбування,  фантазійні зачіски – все з урахуванням індивідуальних особливостей клієнта, з елементами творчості і креативу, з використанням сучасних технологій і засобів. Усім випускникам бажаємо успіхів у роботі !

 


З 22.01. – 26.01.2018 р. у ДПТНЗ “Кролевецьке ВПУ» було проведено I етап Всеукраїнських учнiвських олiмпiад зi спецiальних дисциплiн за професiями:

 

- Муляр (3 розряд)

 

- Штукатур ( 3 розряд)

 

- Продавець продовольчих товарiв (3 розряду)

 

- Перукар (1 клас)

 

- Кравець (3 розряд)

 

В змаганнях брали участь 25 учнiв, з яких 16 (64%) показали високий рівень теоретичної підготовки:

 

Професія

Переможець

 

П.І.Б.

група,  курс

 

 

Перукар (перукар-модельєр)

Колода Людмила

Тимошенко Марина

Панченко Тетяна

группа   2, ІІІ курс

группа   2, ІІІ курс

группа   2, ІІІ курс

 

Кравець

Данчук Анастасія

Порховата Марина

Чмельова Світлана

група № 7, ІІ курс

група № 7, ІІ курс

група № 7, ІІ курс

 

Продавець продовольчих товарів

Макарюк Каріна

Сіра Юлія

Пилипенко Яна

Петренко Марина

група №15, І курс

група №15, І курс

група №14, ІІ курс

група №14, ІІ курс

 

Муляр

Оникієнко Богдан

Негір Дмитро

Чуприна Ярослав

група №11, І курс

група №11, І курс

група №11, І курс

 

Штукатур

Лещенко Дмитро

Палига Олексій

Волошко Володимир

група №9, ІІ курс

група №16, ІІІ курс

група №16, ІІІ курс

 

 

 

 

         Вітаємо переможців І етапу, та бажаємо успіхів у ІІ етапі Всеукраїнських учнiвських олiмпiад зi спецiальних дисциплін.