Читати детально натисніть на фотографії

 

 

      24-26  жовтня  2017 року відбулася Дев"ята  Міжнародна виставка "Інноватика в сучасній освіті", на якій було представлена робота викладача Коршок Т.В. у номінації "Інтеграція змісту освіти, як світова тенденція розвитку освітніх технологій".  Робота була відзначена та нагороджена  дипломом та срібною медаллю.

 

 

Тиждень інформатики

Тижня ткацького профілю

Читати детально натисніть на фотографії

Всеукраїнський тиждень права

Читати детально натисніть на фотографії

Тиждень загальноосвітніх дисциплін

21 листопада 2017 року в Україні відзначається День Гі́дності та Свободи. У рамках святкування знаменної дати та з метою забезпечення гідного вшанування громадянської мужності учасників революційних подій у відстоюванні прав людини і європейського майбутнього України, їх відданості ідеалам свободи, справедливості та утвердження в нашій державі демократичних цінностей у ДПТНЗ «Кролевецьке вище професійне училище» проходила виставка плакатів, стінгазет та творчих робіт. Талановита та ініціативна молодь нашого закладу доводить те, що вони цінують і пам’ятають своїх героїв


Свято "Віват, першокурснику"

Напередодні Міжнародного дня студентів 16 листопада 2017 року, у ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» традиційно відбулося свято під девізом «Віват, першокурснику!». Учні 11 групи за професією «Муляр Штукатур Лицювальник-плиточник», групи № 1 за професією «Кравець Закрійник» та групи № 8 за професією «Перукар (перукар-модельєр)» підготували презентації своїх майбутніх професій під назвою «Моя професія – найкраща!» в оригінальній та цікавій формі. Пісні, вірші, сценки, жарти та навіть казки – наші першокурсники проявили неабиякі таланти. Кожна група намагалася довести, що саме їхня професія найкраща і вони недарма її обрали.

 Старшокурсники також не залишилися осторонь цього дійства: дарували глядачам вокальні композиції, хореографічні постановки з надскладними акробатичними підтримками та елементами, стимулюючи друзів з першого курсу до нових прагнень та звершень. Неабияке задоволення подарували першокурсники музичними пародіями на відомі кліпи, продемонструвавши гумор та сценічну майстерність.

 У фіналі всі групи першого курсу, які брали участь у дійстві були запрошені на сцену разом зі своїми майстрами виробничого навчання та класними керівниками. Учні зачитали урочисту «Присягу Першокурсника», і у відповідь від своїх  наставників чекали такої ж. Але і тут не обійшлося без сюрпризів: «Присяга Майстрів та Класних Керівників» виявилася в зовсім іншій формі. Це був жартівливий розіграш, який ще раз підняв настрій усім присутнім. Хвилю позитиву продовжили гумористичні ситуаційні запитання для педагогів, до яких вони звісно не були готові, тому відповіді були ще більш оригінальними, ніж того всі очікували. Свято завершилось увечері святковою дискотекою.


09 листопада 2017 року учні  І-ІІІ курсів ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» прийняли участь у сімнадцятому радіо диктанті Національної єдності.

 Девіз цьогорічного радіо диктанту «Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета»

 

Тренінгове заняття "Я відповідаю за свої вчинки"

18 жовтня 2017 року в приміщенні гуртожитку ДПТНЗ «Кролевецьке вище професійне училище» відбулася година спілкування з елементами тренінгу на тему «Я відповідаю за свої вчинки». Захід був спрямований на профілактику бездоглядності та безпритульності, соціальної дезадаптації і правопорушень серед підлітків та учнівської молоді, формування в учнів відповідальності за свої вчинки, вироблення в них ефективних навичок протидії негативному впливу оточення в ризикованих ситуаціях, соціально прийнятих форм поведінки. Актуальна на сьогоднішній день тема  відношення молоді до  закону,  спонукала  долучити до участі  у заході не тільки учнів, котрі проживають в гуртожитку, а й тих, які мешкають з батьками.

Соціальний педагог О.В.Зикова розпочала зустріч зі вступного слова а також вправ на активізацію аудиторії. Далі розпочалося активне обговорення інформаційного блоку, де учні з’ясовували значення вчинків, з яких складається життєдіяльність особистості саме у сфері правових відносин, розмірковували над питаннями чому саме найбезрозсудніші вчинки притаманні в основному підлітковому та юнацькому віку, пропонували свої варіанти причин та факторів, які впливають на скоєння проступків, правопорушень, та злочинів.

Після того як розібрали існуючі чотири види юридичної відповідальності при правопорушеннях, учасникам було запропоновано самостійно виконати завдання  на роздатковому матеріалі з метою  закріплення отриманої інформації.  Розбирали правильні варіанти відповідей вже в присутності запрошеного представника правоохоронних органів, завідуючої відділом у справах неповнолітніх, Таморка Н.В., яка надала роз’яснювальну інформацію щодо основних статей Кримінального, Адміністративного та Цивільного Кодексу України, за порушення яких передбачена відповідальність.

Інтерактивну роботу у формі «запитання-відповідь» продовжили вправи на розбір конкретних життєвих ситуацій, в яких мав місце злочин або правопорушення та рольові ігри,  які були заздалегідь підготовані соціальним педагогом та спрямовані на формування в учасників навичок аргументованої відмови від неправомірної поведінки або вживання заборонених речовин. Наостанок учням було запропоновано заповнити анкету «Молодь і протиправна поведінка», яка повинна відобразити думки, ставлення, переконання щодо запропонованої теми. Учні висловили своє задоволення та подяку, зазначили, що відкрили для себе багато цікавої інформації, яка змусила їх замислитися над своїм подальшим життям з метою змінити його на краще.


Акція "Ми - нащадки козацького роду"

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України Про затвердження плану заходів із вшанування пам’яті борців за свободу та незалежність України з 09.10.17 по 13.10.17  в закладі проведено акцію «Ми – нащадки козацького роду», спрямовану на підвищення національно-патріотичної свідомості учнів.

 

Учасники акції власноруч виготовили емблеми, які відображали їх ставлення до національно-визвольного руху українців.

 


Участь у Міжнародному фестивалі "Кролевецькі рушники"

З 28 вересня по 01 жовтня 2017 року розгорнув над Кролевеччиною свої крила щорічний Міжнародний фестиваль «Кролевецькі рушники». В одному місці зустрілись пісня і поезія, вікові традиції та сучасність.

 Урочисте відкриття заходу було присвячене майстриням-ткачам, берегиням кролевецького рушника. Серед них і майстер виробничого навчання групи ткачів ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» Минтус Л.М.

 Активну участь у заходах фестивалю брали учнівський та педагогічний колектив закладу. Так діяла виставка-продаж, де кожен охочий мав змогу придбати ткацькі вироби (рушники, серветки, стилізований одяг) та сувенірну продукцію  виготовлену майстрами та учнями закладу.

 Не обійшлося і без театру мод «Берегиня» (майстер виробничого навчання Наталенко Л.В.), що діє у стінах нашого навчального закладу. Учні продемонстрували колекцію вечірніх та весільних суконь, створену у спільній співпраці швейного та ткацького відділів закладу.

 

День вчителя

28 вересня 2017 року у ДПТНЗ «Кролевецьке вище професійне училище» відбувся концерт з нагоди святкування Дня працівника сфери освіти. Кожна група взяла участь у підготовці до заходу, виготовивши святкову листівку та  підготувавши концертний виступ.

 Свято традиційно розпочалося з привітального слова директора закладу Єфіменко Тетяни Вікторівни, котра висловила щиру подяку та побажання наснаги  всьому педагогічному колективу  училища а також вручила грамоту  від Міністерства освіти і науки України для заступника директора з навчально-виробничої роботи Мухоєдовій  Надії Олексіївни.

 До щирих поздоровлень зі святом приєдналася також  і заступник з навчально-виховної роботи Єфіменко Маргарита Рагібівна. Але справжнім сюрпризом для всіх присутніх глядачів стало щорічне привітання голови профспілкового комітету, майстра виробничого навчання, Міщенко Тамари Іванівни, яка цього річ влаштувала справжній гумористичний перфоменс, перевдягнувшись у циганку-гадалку.

 Та на цьому сюрпризи тільки розпочалися: неочікуваним став перегляд відеофільму-поздоровлення для педагогів, котрий відзняла соціальний педагог Олена Вікторівна Зикова. Загалом весь концерт проходив на легкій, невимушеній ноті. Учні кожної групи представили чудові вокальні та сценічні номери, а  також особливо порадували глядачів хореографічні композиції від учнів, які займаються в гуртку хореографічної майстерності під керівництвом Кібальчич Тетяни Юріївни.

  Наостанок абсолютно всі учасники, які були задіяні в концерті вийшли на сцену та хором виконали фінальну пісню-поздоровлення, чим навіть розчулили деяких педагогів. Щирі слова подяки за таке чудове свято та прекрасний настрій  від педагогічного колективу – показник того, що поставлена мета вшанувати та привітати своїх наставників, була виконана на 100%.


Конкурс квіткових композицій

Згідно листа Міністерства інформаційної політики України від 05.09.2017 року № 08-02/05-09 про заходи в рамках «Року Японії в Україні» щорічний конкурс квіткових композицій у цьому році було присвячено виготовленню ікебани.

           Раді відмітити, що у конкурсі взяли участь усі навчальні групи. Учні використовували різні техніки складання квіткових композицій, їх тематика була різноманітною, але загалом вийшло барвисте свято і кожен спромігся проявити свої творчі здібності.

             За результатами оцінювання конкурсних композицій 25 вересня на загально училищній лінійці відбулося нагородження переможців.

 1 місце отримали учні  гр.. № 7.  Ікебани, виготовлені учнями були побудовані за усіма правилами цього мистецтва: елементи розташовано трьома ярусами, враховано їх фактурність. Кожна з композицій ілюструвала  мудрий вислів, а глибина думки відображена у колористиці квіткової композиції.

2 місце отримали учні гр. № 2. Їх композиція відображала мрійність, осінній колорит та передчуття зими (гілки з білими сніжками). Опале листя та задумливе обличчя жінки в основі композиції ніби спогади про минуле, роздуми  про  майбутнє нагадують загадковість «бабиного літа».

3 місце отримали першокурсники, учні групи № 11. Свою квіткову композицію хлопці назвали «Квітуча Україна і Велика Японія», підкреслюючи повагу до великої японської держави та демонструючи любов до своєї чудової Батьківщини. Такій патріотичний підхід не залишив байдужим журі конкурсу.

Окремо хочеться відмітити креативність дівчат з групи № 1. Свою ікебану вони присвятили поезії Тамікі Хара. А для глядачів приготували сюрприз: яблука з пророцтвами.

 Цікавим виявом професійних здібностей була ікебана учнів гр.. № 8, яку вони назвали «Осіння зачіска». Майбутні перукарі знайшли натхнення у природних матеріалах.

 Поєднання «барвистої України» та «стильної Японії»  в квітковій композиції гр.. № 14 відображала дружбу та плідну взаємодію наших народів – чудова ідея.

 Група № 10 запропонувала цілий «сад» з 8 різноманітних композицій. Група № 15 створила «Японську казку».


День пам’яті  та примирення 72-а річниця перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

 

20 квітня 2017 року приймали участь у міжнародній науково-практичній конференції "Нематеріальна культурна спадщина України: сталий розвиток і національна безпека" у Києві. Організована Український центр культурних досліджень Міністерства культури України,Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв, Інститут культурології Національної академії мистецтв України, Національна історична бібліотека України.
У межах конференції відбулася виставка «Кролевецький тканий рушник від давнини до сьогодення». Майстер-клас під час виставки провели майстер художнього ткацтва – Гецевич Валентина(музей кролевецького ткацтва) та майстер ручного художньо-декоративного ткацтва ДПТНЗ "Кролевецьке ВПУ Мінтус Людмила Миколаївна зі своєю ученицею Лявенко Наталією.

Фестиваль "Таланти профтехосвіти"

З 9 березня по 9 квітня 2017 року була проведена  ХІІ благодійна акція «Від серця до серця» по збору коштів дітям із вадами зору,  в якій активно приймали участь  волонтери закладу. На чолі з начальником центру соціальної служби  у справах сім’ї, дітей та молоді Кузюрою Н.А. наші учні збирали кошти для придбання апаратури у лікарні Сумської області, адже кожна гривня, подарована дітям, наблизить їх мрію до реальності.

 

09 березня 2017 року за сприяння  Кролевецького міського голови  Бобровицького О.М. та керівника підприємства Барсука О.М. відбулась   екскурсійна поїздка на підприємство "Ярослав" в місті Київ. Учні швейного профілю  та працівники закладу із задоволенням ознайомились із сучасними технологіями швейного виробництва, новітнім обладнанням та технологічним процесом повного циклу виробництва на підприємстві. Потрапивши на початку ескурсії в магазин фірмових виробів, кожен був приємно вражений якістю та асортиментом товарів, дійсно - це підприємство вищого європейського зразку!
Дякуємо Олександру Миколайовичу Барсуку за надану можливість не тільки побачити злагоджену роботу підприємства,  а  й за щире відношення та відкрите серце.

Тиждень до  Дня Соборності України