Новий рік це загальне свято, відзначати його так захопливо і яке ми всі ждем з нетерпінням!

Новий рік – це друзі, з якими так добре зібратися в теплій компанії. Це різнокольорове блимання гірлянд та ялинок у вікнах. Це веселі святкові пісеньки, які чуєш на кожному кроці. Це величезна кількість Дідів Морозів, які ходять по місту. Це запах мандаринів, який наповнює енергією. Це наливання шампанського під привітання Президента. Це хитрощі непомітного підкладання подарунків під ялинку. Це безкінечні постріли феєрверків на вулиці всю ніч…

 

З 17 грудня 2015 року учні, які проживають у гуртожитку почали підготовку  до новорічних свят. Оголосили конкурс на найкращу новорічну прикрасу…

26 листопада 2015 року під керівництвом вихователя Найденко С.М. з учнями, які проживають у гуртожитку був проведений майстер-клас на тему: «Мистецтво виготовлення сімейних оберегів». Мета даного заходу сприяти вихованню національної свідомості та збереженню давніх традицій серед молодого покоління, адже  ще наші предки з давніх-давен вірили в силу оберегу. Отже, Оберіг — найдревніший амулет щастя і гаразду, чарівний предмет, що призначений захищати свого власника. Також вважається, що він може принести удачу, попередити про небезпеку, поліпшити стан здоров'я. Нині прикрашати свої будинки оберегами уже не тільки традиція, а й певна модна тенденція.

ТИЖДЕНЬ СФЕРИ ПОСЛУГ

ТИЖДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ  ТА ЛІТЕРАТУРИ

ТИЖДЕНЬ ТКАЦЬКОГО ПРОФІЛЮ

СВЯТО "ВІВАТ, ПЕРШОКУРСНИКУ" 

ТИЖДЕНЬ ЗНАНЬ З ОСНОВ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ 

 

З 26 по 29 жовтня у ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» було проведено конкурс осінніх композицій «Фантазії осені», в якому брали участь учні 1-3 курсів.

         Підсумки конкурсу показали, що творчість, гумор та фантазія наших учнів не має обмежень. Цікавими були усі представлені композиції, тому журі конкурсу нагородило усіх учасників. Однак окремо було виділено три самих цікавих композиції:

Дипломом 1 ступені нагороджено учнів групи № 11 «за творчій підхід до використання технологій будівництва у композиції «Гарбузова хатка»

Дипломом 2 ступені нагороджено учнів групи № 1 «за використання надзвичайної техніки різьблення» у композиції «Квітка осені».

Дипломом 3 ступені нагороджено учнів групи № 14 «за творче поєднання матеріальної, поетичної та естетичної складових у композиції «Щедра осінь».

         Грамотами відмічено композиції:

·        «Фантазії діда Гарбуза» (гр. № 8) – за поетизація сільського побуту;

·        «Осінній «Рембо» (гр. № 2) – за об’ємний творчій підхід;

·        «Осінні феї» (гр. № 7) – за казковий підхід до природи;

·        «Квіткові композиції осені» (гр.. № 3) – за розвиток національних традицій;

·        Композиції гр. № 16 та гр. № 12 за художнє використання природних матеріалів.

Дякуємо тобі, золота осінь за натхнення та щедрість!

ЗВІТ 2010-2015 рік.pdf
Adobe Acrobat документ 3.1 MB
Звіт директора ДПТНЗ "Кролевецьке ВПУ" за 2014-2015 навчальний рік
ЗВ-Т_2015_р-к.pdf
Adobe Acrobat документ 714.3 KB

 

Училищне життя неважко зрозуміти, щоб потім бути з успіхом на «ти». Невтомна праця, досвід і освіта — стежки до будь-якої висоти.

Училище — мій дім, моя родина,                              моя маленька Україна.

  Ти іскри радості даруєш нам,

     Порив моїм незвіданим думкам

Колиска доброти й любові,

Училище — це пісня в кожнім слові,

Бо ми — одна родина,

 Бо ми — маленька рідна Україна!

1 вересня 2015 року у ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» ідбулося свято Першого дзвоника та урочиста лінійка. З вітальними словами до учнів училища звернулася директор закладу Єфіменко Тетяна Вікторівна та побажала учням віри, наснаги і перемог у новому навчальному році.

Хвилиною мовчання учні училища, викладачі, присутні батьки та гості вшанували память загиблих у бойових діях АТО на східних кордонах України та поклали квіти до пам’ятника.

Особливі оплески дісталися першокурсникам, які вперше переступили поріг до нових знань.

 По закінченні заходу для всіх пролунав перший дзвоник, та музичне вітання від майстра виробничого навчання Наталенко Любов Валентинівни,після якого учні були запрошені до актової зали, де для них пройшов перший урок на тему «Україна — єдина країна».ОГОЛОШЕННЯ!

Свято 1 дзвоника відбудеться 01.09.2015 р. о 8 00.


Адміністрація ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ»

26.06.2015           

            26.06.2015 року став визначним для учнів групи №7 (класний керівник Наталенко Л.В., майстер в/н  Неровня Н. В.). Вони з гідністю захистили IV розряд кравця дипломними роботами на тему «Виготовлення чоловічої сорочки».

Набуті теоретичні знання із загально-професійної підготовки учні гідно підтвердили виготовленими виробами, що радували різноманіттям традиційної вишивки та узорами кролевецького ткацтва.


26 червня 2015 року в закладі відбувся черговий випуск групи №1, що навчалась за спеціальністю «Кравець Закрійник». Учні продемонстрували чудові вироби власного виробництва - жіночі костюми, кожен з яких розкрив творчий потенціал майбутнього фахівця. Представлені моделі відповідали тенденціям моди, індивідуальним особливостям фігури, віку і зовнішності замовника, пошивним властивостям тканини. Тож бажаємо нашим випускникам примножувати красу та витонченість у вічному бажанні людини бути привабливою та мати своє неповторне вбрання. Адже недаремно кажуть, що якщо Вас хтось вразив своєю красою, але ви не можете згадати  вбрання, в яке він був одягнений, то він був одягнений ідеально.

Адже виготовлення одягу – одне з древніших ремесел. Кожному історичному періоду розвитку людства притаманні свої особливості щодо виготовлення одягу, його матеріалів, кольору та малюнку тканини, сполучення деталей, що разом створювали стиль. Чи могло б людство обійтись без атомної зброї, дорогоцінних прикрас та хмарочосів? Чи всі винаходи людства були йому необхідні? Важко сказати – все це людський розум, який розвивається віками. Чи могло б людство обійтись без їжі і одягу – звісно НІ! Бо їжа і тепло – це природньо. А все те, що природньо – то є ВІЧНЕ…..25.06.2015

25.06.2015 року в ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» відбулася кваліфікаційна пробна робота за професією «Перукар (перукар-модельєр)». Під час захисту своїх кваліфікаційних робіт  учні показали свої знання та вміння, які отримали за період навчання. Кваліфікаційна комісія зробила висновки та гідно оцінила професіоналізм учнів.26.05.2015

Вишиванка для українського народу має величезне художнє, самобутнє і історичне значення. Адже, для українця це не просто красивий одяг чи частина культури, це те, що вказує на приналежність до великого незалежного і прекрасного народу.

Саме в ці дні коли в різних куточках нашої країни  відзначається свято вишиванки пролунав прощальний дзвоник для випускників групи ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ»  за професією «Вишивальник Кравець».

Захищаючи дипломні роботи учні представили чудові вироби – чоловічі сорочки. Вишиті народними візерунками сорочки це свого роду сімейний оберіг для чоловіка та жінки. Тож маючи вдома таку красу, ми отримуємо енергію наших предків. Вишиванки завжди яскраві та оригінальні, вони створюють неповторний стиль і дарують своєму володареві та оточуючим гаму позитивних емоцій.  У своїх виробах, учні продемонстрували безліч різноманітних методів і способів декоративного оформлення та орнаментації, а також яскравість, колоритність та високу майстерність художньої техніки вишивки, яка відобразила їх багатий внутрішній світ.

Тож бажаємо усім випускникам вдосконалювати вміння і надалі створювати  свої шедеври та щиро зичимо творчих успіхів у подальшій роботі!!!21.05.2015

Традиції минулого – це основа на якій будується майбутнє. Тому ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» вже не одне десятиліття плекає у своїх вихованцях любов до рідного краю.

Так 21.05.2015 року у м. Сумах на базі «ДПТНЗ «Сумський центр ПТО дизайну та сфери послуг» пройшов IV фестиваль моди та краси «Кришталевий силует», в якому брав участь театр мод нашого закладу «Берегиня» із колекцією суконь «Весільна соната». Народжена в тісній співпраці швейного та ткацького профілю, колекція являла собою поєднання сучасності та непорушних національних традицій кролевецького краю, за що і отримала диплом та почесну нагороду.18.05.2015

18.05.2015 року на базі ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» серед учнівської молоді був проведений урок національної пам’яті до Дня боротьби за права кримськотатарського народу – 71-ї річниці депортації кримських татар.

Метою єдиного уроку було збереження історичної пам’яті, громадського виховання та національного примирення. Учням запропонували прослухати історичні довідки, які пов’язані з  депортацією кримських татар, розпочатою 18 травня 1944 року, в якій загинуло понад 30 тисяч кримських татар.

 

На прикінці уроку між учнями та викладачем відбулася дискусія стосовно  історичних фактів даної теми. Ніхто з учнів не залишився байдужим до трагедії кримськотатарського народу.


07.05.2015

З В І Т

про проведення місячника з охорони праці та безпеки життєдіяльності

ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ»

З 1 по 30 квітня 2015 року згідно з наказом по ДПТНЗ «Кролевецьке вище професійне училище» від 13.02.2015 № 46-ОД проходив місячник з охорони праціта безпеки життєдіяльності. Для проведення місячника постійно діючою комісією з питань охорони праці були розроблені  заходи, які проводилися відповідно до встановленого терміну:

-  конкурс рефератів серед учнів (фото)

-   конкурс плакатів серед навчальних груп закладу

-  виховні годити

-  перевірка знань учнів з питань безпеки праці

- зустріч з медичними працівниками (круглий стіл на тему «Надання першої домедичної допомоги при ураженні електричним струмом»)24.03.2015

26 лютого 2015 року відбувся ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад із загальнопрофесійних та спеціальних дисциплін серед учнів ДПТНЗ і міжшкільних навчально-виробничих комбінатів.

Високі результати показали учень групи №12 П’ятенко Роман, якій посів І місце з професії «Муляр» та учениця групи №10 Булах Оксана – ІІІ місце з професії «Перукар (перукар-модельєр)».

Переможці нагороджені дипломами Департаменту освіти і науки Сумської облдержадміністрації.

Викладачам спецдисциплін Коблюку Віталію Михайловичу та Демченко Оксані Анатоліївні винесено подяку від Департаменту освіти і науки Сумської облдержадміністрації за сумлінну працю, вагомий внесок у впровадження ефективних форм, методів організації і проведення роботи з обдарованими учнями, стимулювання розвитку їх творчого потенціалу та якісну підготовку переможця ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад зі спеціальних дисциплін серед учнів ДПТНЗ і міжшкільних навчально-виробничих комбінатів.17.03.2015

З метою удосконалення інформаційно-просвітницької роботи з питань формування здорового способу життя, запобігання захворюванню на туберкульоз серед учасників навчально-виховного процесу, посилення роз’яснювальної роботи в ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» 17.03.2015 року пройшла зустріч з представником «Червоного хреста» Макарюк С.П. та лікарем фтізіатром Тищенко О.М., які провели круглий стіл на тему: «Профілактика захворювання туберкульозом».

Мета круглого столу: сформувати в учнів поняття про туберкульоз як про небезпечне інфекційне захворювання та його профілактику, формувати відповідальне ставлення до власного здоров’я, виховувати потребу в здоровому способі життя і безпечній поведінці. Спілкування з учнями та педагогами пройшло в довірливій та дружній атмосфері.

Прослухавши доповідь лікаря, слухачі зробили висновок: тільки від  нас залежить особисте здоров’я та життя. Будьмо уважними, до себе та  оточуючих.


12.03.2015

«В здоровому тілі – здоровий дух»

12 березня 2015 року в спортивному залі проходило спортивно-масове свято «В здоровому тілі – здоровий дух». Участь приймали 2 команди найсильніших, най загартованіших хлопців училища, «Торнадо», і «Улюбленці публіки»  які вправно показали свої вміння у підтягуванні на перекладині, підніманні гирі, естафетах, влучній стрільбі з гвинтівки, проявили свої таланти у  привітальному виступі.

Протягом всього свята тривала напружена гонка за І місцем, яке виборола з великим відривом гравці команди «Торнадо».13.03.2015

Лекційно-практичне заняття «Торгівля людьми»

На базі  ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини» 11.03.2015 року, проводила лекційно-практичне заняття щодо підвищення обізнаності дітей та молоді з питань безпечної міграції та працевлаштування.

Нагадаємо, мета тренінгів - підвищення рівня інформованості учасників тренінгу щодо проблеми торгівлі людьми, застереження  від фізичного і морального насильства, запобігання і протидія насильству; надання корисних порад щодо особистої безпеки при виїзді за кордон тощо.

Гарною традицією тренінгу стали дружня атмосфера та початок співпраці з учнями закладу. Тренери були раді поділитися своїми знаннями та спілкуванню з учнями.

 Тема протидії торгівлі людьми не залишила нікого байдужим. Учні нашого закладу приймали активну участь та показали свої знання з теми: «Торгівля людьми» на високому рівні. В наш час кожен повинен знати, як можна себе захистити, бо це може трапитися з кожним!06.03.2015

Відповідно плану роботи методичної комісії будівельного профілю ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» з 23 лютого по 3 березня 2015 року в закладі проходила декада згідно напрямку підготовки. В програму заходу входили:

-        відкриття декади;

-        конкурс тематичних плакатів;

-        професійний конкурс «Кращий з професії муляр»;

-        відкритий урок теоретичного навчання;

-        відкритий виховний захід;

-        участь представника будівельного профілю у ІІ турі Всеукраїнських учнівських олімпіад;

-        підведення підсумків.

На конкурс тематичних плакатів учні кожної групи представили свої наробки, кращим визнано плакат групи №9.

В професійному конкурсі «Кращий з професії муляр»  приймало участь п’ять учнів з різних навчальних груп. Завданням для них було мурування прямого кута  за однорядною системою перевязування швів в одну цеглину. В результаті виконання завдання отримали слідуючі результати:

І місце – учень групи №9 Каптан Олексій;

ІІ місце – учні групи №12 Смик Станіслав; Танасюк Валерій;

ІІІ місце – учень групи №11 Колода Олександр.

24 лютого в кабінеті №18 «Спец дисциплін будівельної справи» проводився відкритий урок викладачем Коблюком Віталієм Михайловичем  з предмету матеріалознавство. Тема уроку – «Гіпсокартонні листи і плити», форма організації проведення заняття – урок-суд. Активними при проведенні заняття були учні: П’ятенко Роман, Смик Станіслав, Пилипенко Едуард, Заїка Євгеній.

В групі №11 (І курс) майстром в/н Ткачуком Станіславом Валерійовичем проведена виховна година на тему «Дисципліна, як фактор досягнення цілі в житті». При проведенні виховної години активно були задіяні учні групи, деякі елементи проведені в ігровій формі.

26 лютого переможець першого туру Всеукраїнських учнівських олімпіад учень групи №12 П’ятенко Роман приймав участь в ІІ турі Всеукраїнських учнівських олімпіад з професії «муляр», в результаті Роман зайняв почесне перше місце.

3 березня на загально училищній лінійці підведено підсумки декади будівельного профілю, переможцям і активним учасникам вручені грамоти і заохочувальні призи23 -27 лютого в стінах закладу проходив тиждень швейного профілю.  В рамках предметного тижня проведено заходи, які сприяли підвищенню інтересу до професії.

Тиждень розпочато з виставки кращих рефератів, в якій взяли участь учні груп № 1, 7 та № 6 за напрямком підготовки легка промисловість. Реферати - змістовні та містять різноманітну інформацію про сучасне обладнання та новітні швейні матеріали.  

24 лютого учні переглянули кінофільм на тему «Золота викрійка», який дозволив їм дізнатися не тільки про  сучасні методи конструювання одягу, а й пізнавальну інформацію про будову тіла людини.

25 лютого - виставка тематичних стіннівок.

У групі №7 викладач Коршок Т.В. провела відкритий урок  на тему «Моделювання основи виробу по заданому ескізу». Мета уроку: закріпити знання з основ технічного моделювання; формувати вміння та навички моделювання основи виробу по ескізу;  сприяти вихованню щодо важливості  професії.

Протягом уроку учні працювали в парах над виконанням індивідуального завдання.

Підсумком уроку став захист міні-проектів.

26 лютого у групі №7 класним керівником Наталенко Л.В. проведена відкрита виховна година «Маленька кравчиня – великий дизайнер», яка сприяла професійній орієнтації учнів,  вихованню їх естетичного смаку, показала  актуальність професії у сучасному світі. Захід відбувався у формі змагання, в ході якого учні навчилися доцільно підбирати одяг,  розгадувати кросворд,   створювати модель вечірньої сукні методом наколок. Виховна година  пройшла цікаво, емоційно і змістовно насичено.

27 лютого  відбувся конкурс фахової майстерності серед учнів швейного профілю, на якому учням запропоновано виготовити фартухи.

По завершенню тижня  підведені підсумки та відзначені учні, які брали участь у проведенні тижня.20 лютого 2015 року у Кролевецькому вищому професійному училищі відбувся випускний екзамен у групі №8  з професії «Перукар (перукар-модельєр)», які півтора роки під керівництвом майстра виробничого навчання Чепурної Наталії Володимирівни вивчали ази перукарської справи у стінах нашого училища.

Презентації своїх дипломних робіт майбутні працівники сфери послуг проводили в присутності поважних гостей, до уваги, яких були представленні виконані роботи. Всі члени комісії високо оцінили здібності та фантазію багатьох випускників. Зачіски були цікавими, творчими та елегантними, відповідали модним тенденціям цього сезону.

Усім випускникам  бажаємо успіхів у роботі та подальшому навчанні!


20 лютого 2015 року в ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» була проведена виховна година до дня вшанування пам'яті Героїв Небесної сотні. На заході були присутні учні груп № 6, 7, 11.

Заступник з навчально-виховної роботи Єфіменко Маргарита Рагібівна разом з соціальним педагогом зібрали колектив та учнів, щоб в скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний, цивілізований час ХХІ століття.

Кожен із цієї Небесної сотні, як і ми з вами мали свою сім`ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії і свої невідкладні справи. Але поклик їхньої душі саме в цей час призвав їх до боротьби за вільну, демократичну, чесну Україну. Ось вони перед вами, Герої Небесної сотні. 

Ще довго-довго з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, хто залишив життя земне у 2013-2014 рр. Ця подія сколихнула весь світ, не залишила байдужою жодної душі. Люди висвітлюють свої почуття через картини, пісні, вірші. Учениця групи №10 Дзюба Аліна виступила з власним віршем «Вони боролися за нас».


         

          19-20 лютого 2015 року серед учнів ДПТНЗ "Кролевецьке ВПУ" був проведений конкурс на тему: "Україна - єдина країна"13.02.2015 року відбувся відкритий підсумково-узагальнюючий урок з предмету «Технологія ткацтва» з учнями ІІ курсу ткацького профілю (викладач Найденко С.М.) 

Урок узагальнення та систематизація знань і умінь передбачає перевірку і корекцію здобутих знань, умінь і навичок на різних рівнях їхнього засвоєння: репродуктивному, продуктивному або реконструктивному, творчому. Під час проведення уроку учні показали достатній і високий рівень знань і умінь з вивченого матеріалу.Згадаємо усіх поіменно

Згадаємо болем своїм

Це потрібно не мертвим

Це потрібно живим!

В ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» до Дня відзначення Небесної сотні, яке відзначається 20 лютого, були підготовлені інформаційні стенди, для вшанування пам’яті загиблих.


Профорієнтація — заходи, спрямовані на ознайомлення людини з її здібностями й можливостями для того, щоб запропонувати їй вибрати одну з найбільш підходящих для неї професій з врахуванням потреб виробництва.

    11.02.2015 року  була проведена профорієнтаційна робота  у міській школі №5. Охочими познайомитися із нашим навчальним закладом та професіями були учні 9 та11 класів. Для майбутніх абітурієнтів була представлена цікава інформація про професії:

  • Кравець  Закрійник
  • Ткач ручного художнього ткацтва
  • Муляр  Штукатур  Лицювальник-плиточник
  • Перукар (перукар-модельєр)
  • Касир торговельного залу Продавець продовольчих товарів
Згідно наказу управління освіти і науки Сумської ОДА № 581-ОД від 24.11.14 р.,  відповідно до положення про конкурс «Учень року» у професійно-технічних навчальних закладах, затвердженого наказом управління освіти і науки від 14.11.2011 р. № 853, з метою створення умов для виявлення обдарованої молоді і надання їй підтримки у творчому, інтелектуальному, духовному і фізичному розвитку, 26.01.2015 р. було проведено І етап конкурсу учень року серед учнів ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ».

Програмою конкурсу було передбачено змагання учнів, які навчаються за професіями: «Перукар (перукар-модельєр)», «Касир торговельного залу Продавець продовольчих товарів», «Ткач ручного художнього ткацтва», «Кравець Закрійник».

Організаційним комітетом конкурсу затверджено журі у складі:

1.     Єфіменко Т.В.  – директор закладу

2.     Мухоєдова Н.О. – заступник директора з НВР

3.     Єфіменко М.Р. – заступник директора з НВихР

4.     Яскевич Л.М. – майстер в/н (гр. № 10)

5.     Неровня Н.В. – майстер в\н (гр. № 7)

6.     Минтус Л.М. – майстер в\н (гр. № 3)

7.     Міщенко Т.І. – майстер в\н (гр. № 14)

8.     Найденко С.М. – голова  учнівської профспілки

 

Під час проведення конкурсу учні мали можливість продемонструвати професійні знання та навички, розповісти про свої захоплення у поза навчальний час, поділитися враженнями  від навчання у закладі.

Журі конкурсу було відмічено виступи учнів Коропець І.Л., Фіщенко П.В., Кравченко А.М., Антоненко Т.В., Марченко О.О. у номінаціях: «Хобі на усі часи», «Чарівна посмішка», «Самобутня особистість», «Подовжувач національних традицій».

За результатами змагань журі визнало переможцем конкурсу ученицю групи № 8 Коцупал Тетяну майбутнього перукаря-модельєра та вирішило направити її на ІІ етап конкурсу «Учень року» у м. Суми.


ПАМ’ЯТКА

Оповіщення населення Сумської області на випадок виникнення надзвичайних ситуацій.

ОПОВІЩЕННЯ - це доведення сигналів і повідомлень органів управління цивільного захисту про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій, аварій, катастроф, епідемій, пожеж тощо до центральних місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій та населення (підпункт 31 пункту 1 стаття 2 Кодексу цивільного захисту України).

Захист населення, об'єктів економіки і національного надбання держави від негативних наслідки надзвичайних ситуацій є невід'ємною частиною державної політики національної безпеки і державної будівництва, однією з найважливіших функцій всіх органів влади.

Процес оповіщення включає доведення в стислий термін сигналів і повідомлень органів цивільної захисту про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій до виконавчої влади, підприємств, установ організацій і населення.

Система оповіщення забезпечує доведення сигналів оповіщення і подальшого інформування пре порядок дії в надзвичайних ситуаціях до:

чергових служб місцевих органів виконавчої влади; чергових аварійно-рятувальних служб;

-       сил цивільного захисту;

-       населення, яке знаходиться в зоні можливого ураження.

Залежно від рівня надзвичайної ситуації централізоване оповіщення здійснюється:  оперативна черговим департаменту цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації.

Основним способом оповіщення населення про надзвичайні ситуації в умовах мирного та воєнного часу є передача інформації з використанням державних мереж проводового, радіо і телевізійного мовлення.

Для зосередження уваги населення перед передачею інформації вмикається сирени, виробничі гудки ті інші сигнальні засоби, що буде означати подання попереджувального сигналу «Увага всім!», після якого негайно приводиться в готовність радіотрансляційні вузли, радіомовні і телевізійні станції, вмикаються мережі зовнішньої звукофікації.

3а сигналом населення зобов’язане увімкнути радіотрансляційні та телевізійні приймачі для прослуховування нагального повідомлення.

За допомогою заздалегідь підготовлених текстах оповіщення буде здійснюватися  по  наступним каналам місцевого мовлення:

-  телеканал «РТС Суми - Сумська ОДТРЬС»;

-  ТРК «Відікон»;

-  телеканал «АТУ»;

-  ефірний радіоканал Сумщини «Слобода РМ»;

-  дротове радіомовлення.

Тексти повідомлень передаються протягом 5 хвилин державною мовою і мовою, якою користується більшість населення в регіоні з припиненням іншої передачі.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Дисципліна і організованість, суворе виконання без поспіху рекомендацій Департаменту цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації буде сприяти збереженню Вашого здоров'я і життя, а також зменшення матеріальних втрат.

Почувши звуки електроекран, виробничих гудків, інших сигнальних засобів, кожний громадянин  зобов 'язаний:

1.                   Увімкнути радіоприймач, телевізор місцевого мовлення.

2.         Уважно прослухати звернення до населення, яке пролунає після відключення сирен, гудків тощо.

3.         Продумати і виконати усі рекомендації, що пропонуються.

   4.   Винайти можливість сповістити про отриману інформацію сусідів чи знайомих, а за змогою надати
їм  допомогу

Оповіщення на воєнний час або виникнення надзвичайної ситуації здійснюється за сигналами:

 повітряна тривога - ПОВІТРЯНА ТРИВОГА;

відбій повітряної тривоги - ВІДБІЙ ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ;

загроза радіаційного зараження - РАДІАЦІЙНЕ ЗАРАЖЕННЯ:

загроза хімічного зараження - ХІМІЧНЕ ЗАРАЖЕННЯ;

загроза біологічного зараження - БІОЛОГІЧНЕ ЗАРАЖЕННЯ.

Оповіщення у мирний час про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій здійснюється за повідомленнями:

у разі аварії на АЕС;

у разі аварії на хімічно небезпечному об'єкті;

  у разі можливого землетрусу;

  у разі повені;

  у разі урагану та інших надзвичайних ситуацій.

Зразки повідомлень оперативного чергового департаменту цивільного захисту населення Сумської обласної

державної адміністрації:

При повітряній небезпеці:

"Увага! Говорить департамент цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації.

Громадяни! Повітряна тривога!

Відключіть світло, газ, воду, нагрівальні прилади. Візьміть засоби індивідуального захисту, документи, запас продуктів, і води, покиньте квартиру (дім), попередьте сусідів. При необхідності допоможіть хворим і полям похилого віку вийти на вулицю. Якнайшвидше дійдіть до захисної споруди або сховайтесь на місцевості. Зберігайте спокій і порядок. Будьте уважні до повідомлення департаменту цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації".

Після закінчення повітряної небезпеки:

"Увага! Говорить департамент цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації. Громадяни! Відбій повітряної тривоги.

Усім повернутися на свої робочі місця або до місця проживання. Допоможіть у цьому хворим і людям похилого віку. Будьте готові до можливого повторного нападу противника. Завжди майте при собі засоби індивідуального захисту. Уважно стежте за повідомленням департаменту цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації".

При загрозі хімічного зараження:

"Увага! Говорить департамент цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації.

Громадяни!

Виникла безпосередня загроза хімічного зараження. Надягніть наявні засоби індивідуального захисту органів дихання та шкіри. Для захисту тіла використовуйте прогумований та робочий одяг, комбінезон і чоботи. При собі майте плівкові (полімерні) накидки, куртки і плащі. Перевірте герметизацію житлових приміщень. Покладіть продукти харчування в пакети і створіть в ємкостях запас води. Накрийте тварин і корми. Оповістіть сусідів про одержану інформацію. Надайте допомогу хворим і людям похилого віку. Відключіть електроджерела. Надалі дійте відповідно до вказівок департаменту цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації".

При загрозі радіоактивного зараження:

"Увага! Говорить департамент цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації.

Громадяни!

Виникла безпосередня загроза радіоактивного зараження. Приведіть в готовність засоби індивідуального захисту органів дихання та шкіри і тримайте їх постійно при собі. По рекомендації департаменту цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації надягніть їх. Перевірте герметизацію житлових приміщень. Покладіть харчові продукти до холодильника, зробіть запас води. Оповістіть сусідів. Надайте допомогу хворим і людям похилого віку. Надалі дійте відповідно до вказівок департаменту цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації".

При аварії на АЕС:

"Увага! Говорить департамент цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації. "Громадяни!       Сталася       аварія       на    атомній       електростанції.       В районах           очікується   випадання   радіоактивних   опадів.   У   зв'язку   з   цим населенню,   яке   проживає   у   вказаних   районах,      знаходитися   у   приміщеннях.   Провести   додаткову герметизацію житлових приміщень. Прийняти йодисті препарати. Скласти у поліетиленові пакети документи, гроші, коштовності, комплект верхнього одягу по сезону, продукти харчування на дві-три доби, запас води.

При   оголошенні   евакуації   організовано   зайняти   місце   у   поданому   до   вашого   будинку   транспорті.

Дотримуйтесь спокою та організованості. Уважно стежте за повідомленням департаменту цивільного захисту

населення Сумської обласної державної адміністрації".

При можливому землетрусі:

"Увага! Говорить департамент цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації. Громадяни! В зв'язку з можливим землетрусом, виконайте необхідні застережні заходи. Відключіть воду, електричні прилади, погасіть вогонь. Оповістіть сусідів про одержану інформацію. Візьміть необхідний одяг, документи, харчові продукти, запас води і вийдіть на вулицю. Надайте допомогу людям похилого віку і хворим. Займіть місце подалі від будівель і ліній електропередач. Знаходячись у приміщенні під час першого поштовху, станьте в дверний (балконний) отвір. Зберігайте спокій і порядок. Уважно стежте за повідомленням департаменту цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації".

При повені:

«Увага ! Увага! Говорить департамент цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації.

Громадяни! В зв'язку з підвищенням рівня води в річці................... , очікується підтоплення будинків в районі

вулиць........ та  селища......... Населенню, що проживає на цих вулицях та в селищі, зібрати   необхідні речі,

найпростіші заходи спасіння на воді (надувні човни, плотики, рятувальні круги, автокамери), харчі, запас води, відключити газ, електроенергію, перекрити воду і вийти на підвищені місця. По можливості зібратися

для реєстрації на збірному евакопункті (школа №.., вулиця ..., будинок................ ). За будь-яких обставин не

панікуйте та будьте організованими. Про одержану інформацію повідомте сусідів, надайте допомогу людям похилого віку та хворим. Уважно стежте за повідомленнями департаменту цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації».

При буревії, смерчі:

«Увага! Говорить департамент цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації

Громадяни! В зв'язку з буревієм (смерчем):

Попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, та людям похилого віку. Підготуйте документи, одяг та зберіть найбільш необхідні речі, запас продуктів харчування дві-три доби, питної води. Відключіть електроприлади, газ, загасіть вогонь у грубах. Поставте на підлогу речі, які можуть впасти, не ставте ліжко біля вікна. Щільно закрийте вікна, двері, горищні люки і вентиляційні отвори. Віконне скло заклейте, а по можливості захистіть віконницями або щитами. Перейдіть у більш стійку капітальну будівлю, сховайтеся в підвалі або віддаленому від дерев і будинків погребі. Не користуйтесь ліфтами. Уникайте різноманітних споруд підвищеного ризику (мостів, естакад, ЛЕП). Стежте за повідомленнями департаменту цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації».


02.02.2015

I етап Всеукраїнських учнiвських олiмпiад зiспецiальних дисциплiн

 У ДПТНЗ “Кролевецьке ВПУ» проведено I етап Всеукраїнських учнiвських олiмпiад зi спецiальних дисциплiн за професiями:

Муляр

Продавець продовольчих товарiв

Перукар (перукар-модельєр)

Кравець.

Олiмпiаднi завдання за кожним напрямом розробленi викладачами закладу, вiдповiдно до вимог типових навчальних программ ДС ПТО.

В змаганнях брали участь 24 учнi за 4 професiями.

Визначено  11 переможцiв: I мiсце –3 учнi, II мiсце – 4 учнi, III мiсце – 4 учня.

За пiдсумками олiмпiад 50% учнiв учасників олімпіад показали високий рiвень теоретичної пiдготовки, умiння творчо виконувати завдання, обгрунтовувати результати.

 

28.01.2015

Жертовний Хрест під Крутами стоїть, Людською пам’яттю приречений стояти… 29 січня – день, коли ми вшановуємо пам'ять молодих Героїв, що 1918 році полягли біля залізничної станції Крути на Чернігівщині, захищаючи УНР від більшовицьких загонів, які рвались до Києва.

З нагоди відзначення 97 річниці однієї із найтрагічніших подій в історії України.

28 січня 2015 року у  ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» був проведений урок  історії на тему: «При станції Крути їх триста лягло…». Цей захід був підготовлений бібліотекою училища спільно з районною бібліотекою м. Кролевець з метою вшанування Героїв Крут, що навічно увійшли до літопису боротьби за  незалежність України, як свідчення незламності духу українського  народу, його споконвічного прагнення до волі і справедливості.

Учні групи №11, 3 та 7 здійснили історичну подорож у ті далекі події 29 січня 1918 року. Крок за кроком прослідкували вони за тим що відбувалось в той день 1918 року.

Також учні переглянули документальний фільм, присвячений Героям Крут.

Підсумовуючи урок історії та звертаючись до учнів, бібліотекар Лихацька Н.В. закликала їх згуртуватись навколо національної ідеї, як гуртувалися навколо неї українські студенти у далекому 1918 році, бути гідними славетних ровесників, які загинули захищаючи незалежність України.

У ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» велику увагу приділяють національно-патріотичному вихованню молоді. І такі заходи, як урок історії, сприяють формуванню національної свідомості, патріотизму в учнівської молоді, виховання її на кращих героїчних традиціях минулого.У ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» з 19 – 22 січня 2015 року проведено І етап Всеукраїнських учнівських олімпіад із спеціальних дисциплін за професіями «Касир торговельного залу Продавець продовольчих товарів» та «Перукар (перукар-модельєр)»

У І турі олімпіад з професії «Касир торговельного залу Продавець продовольчих товарів» взяли участь 5 осіб; з професії  «Перукар (перукар-модельєр)» 7 осіб.

Учні показали достатній рівень підготовки.

Переможці нагороджені на загальноучилищній лінійці.