Звіт

по проведенню предметного тижня сфери послуг

В рамках предметного тижня були проведенні такі заходи:

15. 12. 2014р. – відбулася виставка стіннівок, в роботі виставки брали участь учні групп №8, 10, 14, 15.  Учнівські роботи вражали своїм колоритом та насиченістю інформації.

16.12.2014р.- у фойє навчального закладу була представлена мультимедійна презентація професій сфери послуг, яка містила фото з уроків, позакласного життя учнів та їхніх робіт.

Також паралельно з презентацією професій проходила лотерея присвячена до дня Святого Миколая де були задіяні учні з професії Касир торговельного залу Продавець продовольчих товарів. Дана лотерея була безпрограшна і містила дуже цікаві подарунки.

17.12.2014р. у навчальному кабінеті № 17 відбулася гра-вікторина «Перукар» у якій брали участь групи № 2, 8, 10. Вікторина проводилася з метою щоб підвищити пізнавальний інтерес до спец предметів та  перевірити рівень знань учнів отриманий по предметах: перукарська справа, основи санітарії та гігієни, матеріалознавство, охорона праці.

18.12.2014р. у фойє навчального закладу були проведенні майстер-класи: «Тату хною (менді)» та «Виконання макіяжу» які проводили учні груп № 2, 8, 10. Учнівські роботи вражали своєю оригінальністю та красою.

19.12.2014р.- по завершенню тижня було підведено підсумки та відзначеногрупи, які брали участь у проведенні тижня грамотами.


У ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» з 08 -12 грудня 2014 року проходив Всеукраїнський тиждень права, програма якого передбачала проведення таких заходів:

1. Організовано та проведено засідання у форматі «круглого столу» з учнями закладу на тему «Порушення прав та свобод людини на сучасному етапі розвитку суспільства»

2. Проведена бесіда з працівниками навчального закладу щодо реалізації і захисту прав людини.

3. Проведено у навчальному  закладі Всеукраїнський урок “Права людини як основа демократичного суспільства” з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини.

     4. Організована книжкова виставка приурочена до 66-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини.

     5. Проведено виховний захід з учнями на тему «Я знаю свої права, але не забуваю про обов’язки».


     05.12.2014

  Ткацтво — один із найдавніших і найважливіших елементів національної культури українського народу. Воно належить до найбільш поширених видів господарської діяльності й народного мистецтва, яке має багатовікову історію і глибокі традиції.

             5 грудня 2014 року відбулася ДКА в групі № 18, за професією «Ткач ручного художнього ткацтва» (майстер виробничого навчання Борисенко О.Б., член національної спілки майстрів України Сумського обласного осередку).

            Високохудожні ткацькі вироби з різними візерунками та орнаментами зачарували членів атестаційної комісії. На захисті учні показали себе справжніми високо кваліфікованими майстрами, які готові до пошуку нових ідей та постійно підвищувати свою кваліфікацію. Хандюк Ганна та Ющенко Аліна показали досить високий рівень як теоретичних знань, так і практичних умінь та навичок і отримали оцінки високого рівня.  

У добру путь, дорогі випускники!


03.12.2014

3 грудня в групі №3 «Ткач ручного художнього ткацтва» у рамках національно-патріотичного виховання відбулася виховна година присвячена відзначенню свята Катерини.

Мета виховної години: духовне виховання учнів, прищеплення любові до традицій українського народу. Поглиблення знань з історії виникнення свята. Збереження і відновлення культурних традицій, обрядів і звичаїв українського народу.

Традиція – це оберіг кожної країни, який своєю славною історією наповнює та звеличує її духовну скарбницю. Свято породжується з традицій та теплої атмосфери, яка створює затишок та дарує святковий настрій.

В українському народі святкування Катерини здавна оздоблене різноманітними народними звичаями і традиціями, в тому числі й тими, які сягають корінням прадавніх, ще дохристиянських часів.

Кожен присутній на заході ще раз мав можливість згадати те, що знав і почути нове про святкування, адже саме в грудні починалося дійство підготовки до майбутнього року, а разом з ним надходив час старих традиційних народних розваг. 04.12.2014

6 грудня - День Збройних Сил України. У ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» проводилася конкурсно-розважальна програма для наших юнаків. Було створено дві команди по 5 чоловік, які брали участь у веселих конкурсах та змагалися між собою.  Наші хлопці справжні молодці, вони змогли показати свою силу, кмітливість, відвагу, готовність у будь-який складний для нашої країни час, захищати її.

Перемогу отримала команда «Тюльпанчики», капітан - Лисенко Владислав, але інша команда «Слава» (капітан команди Кононенко Андрій) йшла з ними пліч-о-пліч. Оцінювали команди журі у складі майстра, викладача, учениці групи №3  та гостя закладу. Команди привітала та нагородила солодкими подарунками заступник директора з навчально-виховної роботи Єфіменко Маргарита Рагібівна.

Між конкурсами лунали пісні, декламували вірші та виконували жартівний танок учні закладу Боровик Дарина, Коцупал Тетяна Колодяжна Ірина,  Дзюба Аліна та інші. Особливу атмосферу свята  створили ведучі  Кравченко Анна та Єфіменко Станіслав. Також ми прослухали  музичні вітання від викладача  Наталенко Любові Валентинівни та майстра виробничого навчання  Міщенко Максима Павловича.

Свято пройшло в дружній, теплій атмосфері.
01.12.2014

1 грудня Всесвітній день боротьби зі Снідом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема.

Так і наше училище не залишилося байдужим до цієї проблеми. З нагоди Всесвітнього дня боротьби зі Снідом учні навчальних груп виготовляли плакати та стінгазети, щоб усі оточуючі зрозуміли, що ми не повинні бути байдужими до власного життя та життя інших людей.

Здоров’я – це ранок

Зі свіжим повітрям,

Це сонце, що гріє

Ласкаво й привітно.

Це хвилі Дніпра,

Що нам сили дають

Бери це сміливо,

Мій друже, і в путь.

Та тільки на цьому шляху пам’ятай:

Цурайся цигарки, від чарки тікай,

І знай любий друже,

У цьому житті

Чи бути здоровим - вирішуєш ти!


28.11.2014

Згідно заходів запланованих до   тижня ткацького профілю 28 листопада була проведена відкрита виховна година на тему: «Українська хата – храм духовності» . Метою заходу є: згадки про затишну українську хату від початку будівництва до оздоблення; про традиції, обряди та звичаї українського народу;  про життя та побут наших предків. Ведучими заходу були викладачі спец дисциплін ткацького профілю Найденко С.М. та  Наталенко Л.В., які підготували презентацію та відео - матеріал і цим зацікавили глядачів.Звіт по проведенню тижня ткацького профілю

З 24 по 28 листопада 2014 року в навчальному закладі ДПТНЗ "Кролевецьке ВПУ" проходив тиждень ткацького профілю.

В рамках даного заходу проходили: 

- виставка стінгазет на тему:    «Ткацтво – один із промислів народного декоративного мистецтва», в який брали участь учні груп № 3,18;

- учні оформили виставку ткацьких виробів « Руками учнів»;

- виставка літературних джерел «Рушникова Кролевеччина»;

Проведений майстер-клас на тему: «Мистецтво виготовлення сімейних оберегів» з вчителями шкіл міста та села Кролевецького району;

- з метою профорієнтаційної роботи була проведена виховна година у міських школах з учнями-випускниками на тему: «Правильний вибір професії – твердий крок у майбуття»;

- з метою збереження народних звичаїв, традицій та обрядів була проведена виховна година на тему: «Українська хата – храм духовності»

Велика вдячність викладачам, майстрам та учням за активну участь у проведенні тижня ткацького профілю!28.11.2014

В рамках тижню ткацького профілю, який пройшов у ДПТНЗ «Кролевецьке вище професійне училище» 24-28 листопада, відбулася зустріч з педагогічними працівники району. Із словом привітання до гостей звернулася заступник з навчально виробничої роботи Мухоєдова Надія Олексіївна, яка розповіла про навчально-виховні традиції закладу,  звичаї та творчі надбання. Зустріч розпочалася з екскурсії, в ході якої  учасники заходу отримали корисну інформацію про професії, за якими проводиться навчання в закладі. Приємні враження на відвідувачів справили майстерні ткацької справи, де вони зарядилися позитивною енергетикою та поринули у світ традицій кролевецького ткацтва.  Також гості відзначили майстерню швейного профілю, адже саме в ній створюються дивовижні шедеври та втілюються найцікавіші ідеї. Відвідали майстерню продавців, в якій із захопленням занурилися  в атмосферу справжнього магазину. Центральною подією зустрічі був майстер-клас «Мистецтво виготовлення сімейних оберегів» від викладача Найденко Світлани Миколаївни, адже кожна людина на землі мріє мати оберіг, який захистить від зла та біди,  зміцнить дух, збереже злагоду в сім'ї, який допоможе виконати найзаповітніше бажання та дасть сили побороти усі негаразди сьогодення.

Підсумком зустрічі стала виставка-продаж різноманітних виробів майстрів та учнів закладу.

Зустріч пройшла у теплій та невимушеній атмосфері, відвідувачі висловили задоволеність та залишили приємні слова на згадку. Отож, сподіваємось, що такі заходи сприятимуть популяризації закладу, адже в сучасних умовах ринок праці має попит на кваліфікованих працівників за робітничими професіями

 
21 листопада 2014 року у ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» відбулася державна кваліфікаційна атестація групи № 8 за професією «Перукар (перукар-модельєр)» учні якої  отримали кваліфікацію «перукар 1 класу». Роботи, виконані на високому рівні, були цікавими, творчими та елегантними, відповідали модним тенденціям цього сезону. Усі учні продемонстрували чудові прогресивні навички і вміння: стрижки, фарбування,  фантазійні зачіски – все з урахуванням індивідуальних особливостей клієнта, з елементами творчості і креативу, з використанням сучасних технологій і засобів.

Усім випускникам бажаємо успіхів у роботі та подальшому навчанні!


 

листопада з нагоди Дня української писемності та мови за ініціативи завідуючої читальним залом Кролевецької районної бібліотеки Оксани Миколаївни Кравченко відбулася вікторина знавців української мови «Мово рідна, слово рідне…»

Захід проводився з метою популяризації рідної мови, культури, традицій українського народу та виховання в учнів культури мовлення.

Учні 7, 10, 11 груп змагалися в п’яти турах: «Мовна розминка», «Музичні вузлики», «Загадкове перетворення», «Фразеологічна показуха», «Ланцюжок ввічливих слів». 

Учасники виявили активність, ерудованість, ініціативу та продемонстрували високий рівень знань, любов і повагу до рідної мови04.11.2014 у ДПТНЗ «Кролевецькому ВПУ» відбулася чергова лінійка. Цього вівторка учні почули не лише корисну інформацію від заступника директора з навчально-виробничої роботи Му ходової Н.О. про підготовку до ЗНО, але й мали нагоду пишатися  своїми співучнями та викладачами.

Наказом директора училища Т.В. Єфіменко оголошено подяку учням Усову Олександру (група №15), Бистрицькому Стасу (група №11), Роздорожнюку Антону (група №11),  Кравченко Костянтину (група №11), які 02.11.2014 затримали правопорушника та передали його органам правопорядку.

Наступним приємним моментом було вручення кубка училища з міні-футболу команді групи №12. Друге та третє почесні місця відмічено грамотами, їх отримали команда групи №9 (ІІ місце), та команда групи №11 (ІІІ місце).

Вітали учні і викладачів. Директор училища Єфіменко Т.В. вручила диплом Міжнародного конкурсу «Інноватика в сучасній освіті», творчій групі викладачів  Петренко М.І., Карачун М.І., Мормоль М.М., яку очолювала  заступник директора з навчально-виховної роботи Єфіменко М.Р. за активну діяльність з інноваційного оновлення змісту національної освіти. 

Учні щиро привітали  усіх нагороджених та отримали завдання до підготовки до дня студента.

 

21-23 жовтня 2014 року у Київському Палаці дітей та юнацтва  проходив Шостий Міжнародний форум-презентація  «Інноватика в сучасній        освіті».

Учасником даного форуму був ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» у номінації «Комплексна система військово-патріотичного виховання дітей, учнівської та студентської молоді». Підготовлена робота за темою «Формування патріотичної особистості, як першооснова виховної роботи навчальних закладів і громадських організацій». Авторський колектив у складі: заступник директора з НВихР Єфіменко М.Р., вчителів фізичного виховання Карачун М.І., Петренко М.І. та вчителя історії України Назарчук О.А., отримав диплома за активну участь з інноваційного оновлення змісту національної освіти.

 

 

Ранок 03 жовтня у «Кролевецькому ВПУ» почався із добрих усмішок, осінніх квітів, поздоровлень та теплих слів. Виявляється день учителя свято не тільки для освітян а й для учнів закладу. Заняття у класах та майстернях починаються  із поздоровлень та вітань. Навіть не зрозуміло хто більше отримує задоволення викладачи, приймаючи поздоровлення або учні, які іх вітають.

Але усі відчувають – у закладі свято! О 11.00 годині весь колектив збирається до актової зали – де педагоги отримують справжній подарунок – святковий концерт.

Від проникливих віршів в багатьох  сльози на очах. Танці, пісні учнів створюють піднесений настрій. Але  справжньою родзинкою святкового концерту стало вітання-презентація «Кішці у освіти». Цією презентацією ми поспішаємо поділитися з усіма педагогами. Вітаємо Вас, шановні колеги!


 

КОЗАЦЬКІ ЗАБАВИ 2014 

Інноваційною та вже традиційною для учнів «Кролевецького ВПУ» стала така форма виховної роботи як організація позакласного заходу «Козацькі розваги», який допомагає формуванню в учнів здорового способу життя, виховувати глибокі почуття патріотизму та національної гідності, підвищення соціальної активності і зміцнення здоров’я, поліпшення національно-патріотичного виховання учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів. 

         30 вересня 2014 року відбулися спортивні змагання та конкурси "Козацькі забави" серед учнів І-IV курсів. Також в цьому році у змаганнях  "Козацькі забави" взяла участь збірна команда вчителів нашого закладу. В програму змагань входили різні форми конкурсів: пісня, наметове містечко, бутербродів, газета, розпалювання вогнища, естафета. Було представлено перетягування канату команди від всіх навчальних груп, проявили себе дуже творчо, наполегливо та завзято
ПОЧАТОК НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

ДЛЯ УЧНІВ КРОЛЕВЕЦЬКОГО ВПУ

 

День знань — це, мабуть, єдине свято, яке одночасно є і загальним для всіх, і особистим для кожного. Учні шкіл, технікумів, коледжів, вузів, подорослішали за літо, відпочилі і засмаглі, знову зустрічаються зі своїми друзями і діляться враженнями про проведені літні канікули. Батьки, бабусі й дідусі проводжають своїх дітей та онуків у новий навчальний рік, де їх зустрічають вчителі та викладачі — люди, які ведуть їх до вершин знань. Та й у всіх інших є близькі або друзі, для яких свято День знань — подія актуальна і урочиста.

Святково і урочисто 1 вересня зустрічає своїх учнів й ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ». В цей день на лінійці зібралися учні, педагогічний колектив, батьки та гості. Право підняти Державний прапор України надається учневі групи № 12 Танасюку Валерію.

У своєму привітальному слові директор училища Єфіменко Тетяна Вікторівна звернулася до хлопців та дівчат із побажанням творчих успіхів та високих досягнень у навчанні. Велика родина навчального закладу у цьому році прийняла до своїх лав не тільки нових учнів-першокурсників але й поповнення педагогічного колективу.

На лінійці хвилиною пам'яті було вшановано тих, хто загинув, захищаючи нашу Батьківщину, завдяки кому наше життя зігріте сонячним сяйвом. Право покладання квітів до меморіалу воїнам-афганцям було надано кращим учням Василенко Вікторії та Шарику Руслану.

Хвилюючий момент для кожного навчального закладу, коли луна перший дзвоник, його для учнів училища надали Пустовіт Дмитро та Боровик Дарина.

Чудовий настрій усім присутнім подарували своїм співом учень групи № 12 Заїка Євген та майстер виробничого навчання Міщенко Максим Павлович, їхній виступ створив атмосферу єдності та святкового настрою.

Наприкінці заходу, присвяченому першій зустрічі учнів та педагогів у новому навчальному році, ведучі Кравченко Ганна та Єфіменко Станіслав побажали учням успіхів у навчанні, адже знання та професійні навички майбутніх фахівців є запорукою матеріального та духовного розвитку нашої держави, та запросили усіх до актової зали на перший урок, якій цього року присвячений єдності українців.

Перший урок у цьому навчальному році «Україна - єдина країна» мав за мету вплинути на патріотичні почуття учнів, сприяти розвитку в них бажання бути гідним найкращих синів України та сформувати впевненість у поступовому розвитку нашої країни.

1 вересня для учнів Кролевецького вищого професійного училища було насичене різноманітними емоціями та головне налаштувало їх на плідну працю: будівельники готуватимуться будувати нові міста, перукарі налаштовані робити красивими українців, ткачі вивчають народні традиції, щоб зберегти та примножити їх для нових поколінь - отже разом ми прагнемо до розвитку нашої країни.Звіт

директора ДПТНЗ «Кролевецьке  ВПУ»

Єфіменко Т.В за 2013-2014 н.р. 

Вступ

Вся робота колективу училища у 2013-2014 навчальному році була підпорядкована головній меті: підготовці висококваліфікованих конкурентоспроможних  робітників. Навчально-виробничий процес впроваджувався відповідно до Річного плану роботи Кролевецьке ВПУ на 2013-2014 навчальний рік, який був розглянутий на засіданні педагогічної ради училища, протокол № 8 від 30серпня 2013р. та затверджений директором училища.

Діяльність навчального закладу здійснювалась у відповідності з законами України “Про освіту”, “Про профтехосвіту”, “Положення про ВПУ“, наказом МОН України «Про затвердження Типової базисної структури навчальних планів для підготовки кваліфікованих робітників у професійно-технічних навчальних закладах», іншими наказами і рекомендаціями Міністерства освіти і науки, управління освіти і науки Сумської  обласної державної адміністрації, Статуту училища, а також згідно  інструктивно-методичних рекомендацій  державних органів влади. Згідно наказу Міністерства освіти і науки України «Про затвердження штатних нормативів професійно-технічних навчальних закладів», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 січня 2011 року були внесені зміни в структуру штату закладу.

      Колектив училища в цілому виконав поставлені завдання, відображені в Річному плані роботи Кролевецького ВПУ на 2013-2014 навчальний рік.

Стержневою складовою навчально-виховного процесу є педагогічний колектив, служби, спеціалісти і обслуговуючий персонал. 

Категорії та педагогічні звання викладачів ДПТНЗ “Кролевецьке ВПУ” 

Педагогічні категорії та звання

Кількість осіб

Спеціаліст вищої категорії

7

Спеціаліст І категорії

4

Спеціаліст ІІ категорії

1

Спеціаліст

9

Старший викладач

2

Відмінник освіти

1

 Розряди та педагогічні звання майстрів в/н ДПТНЗ “Кролевецьке  ВПУ”

12 тарифний розряд

9

10 тарифний розряд

1

9 тарифний розряд

3

Майстер в\н І категорії

8

Майстер в\н ІІ категорії

1

Використання у навчально-виховному процесі інформаційно-комунікаційних технологій навчання

     У 2014році з метою підвищення компютерною грамотності педагогічних 

працівників училищавпровадження у навчально- виховний процес 

інформаційно комунікаційних започатковано створення та впровадження 

власних відеофільмів, які були представлені:

 

- на ІІ обласному форумі майстрів виробничого навчання (відеоуроки майстрів в/н Борисенко О.Б., Яскевич Л.М.);

- на обласному конкурсі КМЗ з предмета «Технологія виготовлення одягу» (викладач Лобєєва Я.М.);

- на Всеукраїнському фестивалі навчальних фільмів «Урок майстра» 

Участь у конкурсах та виставках

ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» систематично бере активну участь у різноманітних виставкових заходах. Так, у вересні 2013 року викладач     Лобєєва Я.М. була учасником ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу інноваційних технологій у сфері ПТО, учні закладу  Кащенко Віталій та Сєрик Тетяна під керівництвом педагогів закладу посіли ІІІ місце у  ІІ етапі Всеукраїнської науково–технічної виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України». Театр моди «Берегиня» гідно  представила колекцію моделей одягу на ІІІ фестивалі краси та моди «Кришталевий силует-2014». Майстер виробничого навчання Січкар Т.О. була учасником ІІ Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності серед майстрів виробничого навчання з професії «Лицювальник-плиточник». Викладачі закладу Єрастова І.О. та Коршок Т.В.- учасники обласного конкурсу «Педагог–новатор-2014» в номінаціях викладач загальноосвітньої підготовки та спецдисциплін. Викладачі закладу підготувалиучнів  до участі у Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру»,  Всеукраїнському фізичному конкурсі «Левеня», Міжнародному конкурсі юних істориків «Лелека». Участь училища в роботі Всеукраїнських  виставок дає можливість постійно отримувати найновішу інформацію про тенденції розвитку освіти, знаходити відповіді на актуальні питання, експериментально перевіряти власні напрацювання.

 

Навчально-методична проблема року

Пріоритетним напрямком навчально-методичної діяльності в училищі було здійснення системної роботи над методичною проблемою “Впровадження інноваційних та педагогічних технологій у навчально-виховний процес». 

Структура методичної роботи з педагогічними працівниками

 Методична робота в училищі спрямована на підвищення ефективності  навчально виховного процесу через вдосконалення професійної й   педагогічної майстерності викладачів і майстрів виробничого навчання,   диференціацію та індивідуалізацію навчального процесу,  апробацію й 

впровадження інноваційних форм та методів навчання.Основною формою методичної роботи є організація діяльності методичних комісій.

В училищі функціонує  8 методичних комісій. Основними напрямками роботи методичних комісій є:

·                            створення відповідного комплексного методичного забезпечення навчальних дисциплін;

·                            підвищення професійного та педагогічного рівня викладачів і майстрів виробничого навчання;

·                            аналіз контингенту учнів, результатів навчально-виховного процесу, відповідності якості знань, умінь та навичок учнів вимогам навчальних планів і програм;

·                            вивчення передового педагогічного досвіду;

·                            апробація і впровадження інноваційних технологій, форм та методів навчання;

·                            організація творчої діяльності викладачів і майстрів виробничого навчання з розробки сучасних засобів навчання та їх ефективного використання з метою підвищення рівня знань, умінь та навичок учнів.

Робота методичних комісій аналізується та корегується на   засіданнях методичної ради училища. Планування роботи методичної ради здійснюється у річному плані училища та корегується помісячними   планами методичної  роботи.  Першочерговим завданням при організації методичної роботи в училищі  є створення цілісної системи взаємоповязаних заходів,   спрямованих  на всебічне підвищення кваліфікації кожного викладача  та    майстра виробничого навчання.

Методичний кабінет здійснює постійний моніторинг стану навчальн -методичної роботи педагогічного колективу  училища,  забезпечує її координацію і контроль,  надає всебічну допомогу  педпрацівникам в підвищенні їх  професійної,педагогічної майстерності.

Система роботи з удосконалення фахової та педагогічної  майстерності викладачів і майстрів виробничого  навчання охоплює  наступні напрямки:

·                            курси підвищення кваліфікації

·                            стажування

·                            підвищення комп’ютерної грамотності

·                            самоосвіта

·                            психолого-педагогічні тренінги

·                            вивчення педагогічного досвіду

·                            участь у науково-методичних заходах різних рівнів

·                            робота над індивідуальними інноваційними проектами

В училищі комплексно поєднана індивідуальна методична діяльність педпрацівників (самоосвіта, курси підвищення кваліфікації, робота над інноваційними проектами) та групові, колективні форми роботи (засідання методичної комісії, школа передового досвіду, школа молодого педагога, семінари-практикуми, тренінги, педагогічні читання, «круглі столи», педагогічні ради, тематичні методичні наради, методичні виставки тощо).

Особлива увага приділяється роботі з молодими педагогами. За кожним з них закріплено наставника з числа досвідчених працівників училища. При методичному кабінеті діє школа молодого педагога, на засіданнях якої розглядаються питання ведення навчально-плануючої документації, організації навчально-виховного процесу, проводяться психолого-педагогічні навчання. Доброзичливе ставлення до молодих колег, можливість кожного дня отримати консультацію з різних актуальних питань педагогічної діяльності прискорюють процес їх адаптації у колективі, створюють сприятливий морально-психологічний клімат.

Підвищення якості підготовки учнів є неможливим без створення сучасного навчального забезпечення. В умовах дефіциту навчальної літератури з предметів професійно-теоретичної підготовки спрямовуємо науково-методичну діяльність викладачів, досвідчених майстрів виробничого навчання на розробку методичних наопрацювань.Це дає змогу не тільки заповнювати існуючий вакуум навчального забезпечення, а й позитивно впливає на підвищення фахової та педагогічної майстерності педагогічних працівників.

Успішна робота педагогічного колективу багато в чому залежить  від інноваційної спрямованості його діяльності,  можливості постійно  отримувати інформацію про новітні тенденції розвитку освітньої галузі.  

Керівництво Кролевецького ВПУ забезпечує участь викладачів, майстрів виробничого навчання у роботі семінарів, «круглих столів», конкурсах, виставках обласного та всеукраїнського рівня.

        Підвищення результативності освітньої діяльності потребує забезпечення системного контролю ефективності різних напрямків роботи педколективу. З метою забезпечення внутріучилищного контролю за навчально-виховним процесом, ефективністю науково-методичної діяльності педпрацівників щорічно розробляється «Єдиний план методичної роботи», графік внутріучилищного контролю, які є складовими загальноучилищних контрольних заходів. Результати контрольних перевірок розглядаються на засіданнях методичних комісій, раді керівництва, відображаються у рішеннях педагогічної ради, наказах по училищу, враховуються під час співбесіди з педагогічними працівниками за підсумками навчального року, атестації викладачів та майстрів виробничого навчання.

 

Навчально-методичне забезпечення

З метою ефективної організації навчально-виробничого процесу в 2013-201навчальному році здійснено розробку нових робочих 

навчальних планів(професії «Перукар (перукар-модельєр)» – ІІ, ІІІ ст.навчання,  «Муляр Лицювальник-плиточник» - ІІ, ІІІ ст.. навчання та відповідне коригування комплексного методичного забезпечення професій.

 

Модернізація змісту ПТО

У 2014 році творчою групою ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» було підготовлено матеріали :

-                           щодо ліцензування діяльності з надання освітніх послуг у сфері ПТО

( професія «Перукар (перукар-модельєр)»;

-                           щодо ліцензування діяльності з надання освітніх послуг у сфері вищої освіти: ОКР «молодший спеціаліст», за спеціальностями 5.05160203 «моделювання та конструювання промислових виробів», 5.060101012 «будівництво та експлуатація будівель та споруд»

 

Засідання педагогічної ради

У 2013-2014 навчальному році на засіданнях педагогічної ради розглядалися:

підсумки ПКА, ДКА , переведення учнів на наступний курс навчання (протокол № 10 від 01.07.14р.);

 розгляд Річного плану роботи на 2013-2014н.р. (протокол № 8 від 30.08.2013р.);

визначення претендентів на нагородження золотою та срібною медалями, (протокол № 9 від 18.09.2013р.);

 про результати навчальних досягнень учнів з загальноосвітньої та фахової підготовок  (протокол № 1 від 09.01.2014р.);

підсумки працевлаштування випускників 2013 року (протокол № 7 від 28.03.2014р.);

підсумки роботи методичних комісій  (протокол № 10 від 01.07.2014р.);

КМЗ професійної підготовки учнів з професій «Вишивальник Кравець», та предмету «Захист Вітчизни» (протокол № 9 від 6.06.14р.);

оцінка роботи педагогічних працівників, які атестуються (протокол № 9 від 06.06.2014р.);

допуск учнів до державної підсумкової атестації (протокол № 4 від 03.03.2014р.; № 5 від 01.03.2014р.; № 7 від 03.2014р.);

допуск учнів до державної кваліфікаційної атестації (протокол № 8 від 08.05.2014р.)

система роботи викладачів професійно теоретичної підготовки Лобєєва Я.М., Борисенко О.І., Яскевич М.М. (протокол № 13 від 22.11.05.2013р.) та інші.

 

Упровадження нових професій

У 2013-2014 навчальному році була проведена робота з оновлення навчально-матеріальної бази. Зокрема було розпочато створення нової магазин-майстерні з професії «Касир торгівельного залу Продавець продовольчих товарів».

 

Науково-методична робота творчих групп

Працюючи над реалізацією науково-методичної проблеми училища педагоги та учні ткацького та швейного профілів проводять експериментальну роботу з тем:  «Розробка сучасних орнаментів та елементів для колекції стилізованого одягу», «Виготовлення виробів для колекції стилізованого сучасного одягу».

        «Впровадження інноваційних та педагогічних технологій на уроках природничо-математичногоциклу» (методична комісія викладачів природничо-математичного циклу), «Впровадження інноваційних та педагогічних технологій на уроках суспільно-гуманітарного циклу» (методична комісія викладачів суспільно-гуманітарного циклу) тощо.

Викладачі І.О. Єрастовата та Я.О.Лиман ефективно працюють над підготовкою та проведенням бінарних та інтегрованих  уроків «Бінарні уроки».

Молодий викладач математики Довгейко О.О. почала працювати над темою «Блочний метод на уроках геометрії».

Творча група педпрацівників у складі Н.М.Клок, М.М. Яскевич, Л/В.Черноус  працюють над темою «Впровадження інноваційних та педагогічних технологій на уроках суспільно-гуманітарного циклу». Підготовлені методичні наопрацювання: Н.М.Клок – Використання мультимедійних технологій нга уроках української мови, літератури та художньої культури; М.М. Яскевич – Використання інформаційних технологій на уроках іноземної мови для підвищення ефективності освітнього процесу;  Л,В.Черноус – Використання між предметних зв’язків як важливий засіб підвищення якості знань на уроках світової літератури.

Педпрацівники методичної комісії будівельного  профілю (В.М.Коблюк, Т.О.Січкар, Т.А.Цвєтус, М.П. Міщенко ) працюють над розробками та впровадженням у навчально-виховний процес оновленого ДС ПТО за професією «Муляр». Викладач Суходуб І.М. та майстри виробничого навчання  МіщенкоТ.І ., Риндя Б.А.  продовжують працювати над оновленням  і осучасненням комплексно-методичного забезпення професії «Касир торгівельного залу Продавець продовольчих товарів». Крім роботи у складі творчих груп  викладачі та майстри в/н реалізують індивідуальні інноваційні проекти.

 

Неперервнаосвітапедагогічнихпрацівників
Курсовепідвищеннякваліфікаціїпедагогічнихпрацівників

На 2013-2014 навчальний рік було заплановано проходження курсів підвищення кваліфікації 10 педпрацівниками Кролевецьке ВПУ:

·                            при Сумському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти – 3 чоловіки;

·                            при Донецькому інституті післядипломної освіти – 7 чоловік;

·                            при Університеті менеджменту освіти (м. Київ) – 1 чоловіка.

При Сумському обласному інституті ППО курси підвищення кваліфікації заплановані з 01.09.2014р. для педагогів Петренко М.І., Мормоль М.М., Ковдя-Оникієнко Н.Д.

При Донецькому інституті післядипломної освіти пройшли курси підвищення кваліфікації 7 чоловік – 6 викладачів спецдисциплін та 1майстер виробничого навчання.

 

Участь в обласних семінарах, школах передового педагогічного досвіду

В поточному  році педагогічні працівники училища брали активну участь у обласних семінарах, школах передового педагогічного досвіду, які проводились Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти в Сумській області.

На базі ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» був організований та проведений ІІ обласний форум  майстрів виробничого навчання за темою «Майстер виробничого навчання – провідна фігура в системі професійно-технічної освіти»

З метою підвищення професійної майстерності, методичної грамотності педпрацівники училища брали участь у всіх заходах, підготовлених обласним НМЦ ПТО:

- Семінар-практикум для голів методичних комісій суспільно-гуманітарних та природничих дисциплін

-      Семінар для голів   методичних комісій класних керівників та учнівської молоді

-      Семінар-практикум для викладачів  суспільно- гуманітарних дисциплін  на якому викладач художньої культури  презентувала  електронний посібник з предмета  

-      Семінар-практикум для майстрів виробничого навчання опоряджувальних робіт

-      Семінар- практикум  для керівників методичних комісій професійної підготовки

-      Семінар- практикум  для заступників з виробничого навчання та методистів з теми «Оновлення змісту професійно-технічної освіти через впровадження ДС ПТО»

- Семінар-практикум керівників методичних комісій професійної підготовки «Впровадження інноваційних технологій навчання та покращення науково-методичного забезпечення в системі ПТО»;

-      Семінар-практикум для методистів щодо  підготовки учнів за ОКР молодший спеціаліст. Розробка робочих навчальних планів.

-      Семінар-практикум для методистів  з теми «Система організації роботи з обдарованими учнями в закладах ПТО».

-      Семінар-практикум для викладачів спецпредметів «Технологія виготовлення одягу» з професії «Кравець».

-          Школа методичної підготовки молодих фахівців «Перші кроки до майстерності».

 

Вивчення педагогічного досвіду педпрацівників училища

Творчі здобутки викладачів та майстрів виробничого навчання є не тільки науково-методичним надбанням їх авторів, а й всього педагогічного колективу училища. Протягом навчального року педпрацівники училища долучали до вивчення позитивних напрацювань своїх колег під час відкритих уроків, засідань методкомісій, ярмарки ідей, предметних тижнів. Методичними комісіями проводились предметні тижні, презентації інноваційних ідей, відкриті інтерактивні, інформаційно-комунікаційні уроки досвідчених викладачів і майстрів виробничого навчання тощо.

 

Майстер-класи

Під час  ІІ обласного форуму майстрів виробничого навчання викладач предмета «Технологія ткацтва» Найденко С.М. провела  з учасниками форуму  майстер-клас на тему : «Сімейний оберіг» , з метою популяризації народних традицій  та підняття  патріотичного духу  учасників. Захід виглядав насичено, яскраво та динамічно. Усі учасники власноруч створили обереги для своїх сімей. Такі заходи стимулюють людей до спілкування, розкриття та роботі в групі. Упродовж всього майстер-класу ніхто не залишався байдужим. Дуже актавною виявилася і чоловіча половина учасників форуму. Такі заходи слід проводити у кожному закладі за для обєднання думок колективу.

Протягом2013-2014н.р. методичними комісіями проведено предметні 

тижні, тижні з професій. Під час яких згідно з річним планом роботи було проведено  різноманітні заходи : конкурси фахової майстерності, плакатів, стіннівок, КВК, круглі столи, перегляд навчальних відеоматеріалів на уроках загальноосвітньої та професійної підготовки, відкриті уроки , виховні години,майстер –класи.

Особлива увага була приділена проведенню свят з нагоди 200-річчя від Дня народження Т.Г.Шевченка. Основне дійство відбулося під час тижня української та англійської мови.

Атестація педагогічних працівників

Результати атестації педагогічних працівників

ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» у 2013-2014 навчальному році

 

Категорія педпрацівників, які пройшли атестацію у 2013-2014н.р.

Кількість педпрацівників

викладачі

2

майстри виробничого навчання

2

методист

1

Всього:

5

 

Рівень атестаційної комісії

Рішення атестаційної комісії

Кількість педпрацівників

Викладачі

І

Відповідає займаній посаді. Відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст І категорії»

 

1

І

Відповідає займаній посаді. Присвоїти  кваліфікаційну категорію «спеціаліст першоїї категорії»

1

Майстри виробничого навчання

І,ІІІ

Відповідає займаній посаді. Відповідає раніше встановленому 12 тарифному розряду. Відповідає раніше присвоєному педагогічному званню «майстер виробничого навчання І категорії».

1

І

Відповідає займаній посаді. Встановити 12 тарифний розряд.

1

Методист

І

Відповідає займаній посаді. Відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст І категорії»

 

1

 

Інформаційно-видавнича діяльність
Підготовлено до друку

У 2013-2014 навчальному році викладачі та майстри виробничого навчання училища продовжували роботу з підготовки друкованих та електронних навчальних, навчально-методичних посібників для педпрацівників та учнів. Відкриттям року стали публікації  які розміщені в  Учительському журналі «on – line» :

 

№ з/п

Прізвище, ім’я, по батькові

Посада

Назва статті

Назва періодичного видання

1

Яскевич Людмила Миколаївна

Майстер виробничого навчання

Зачіска романтичного стилю

Учительський журнал «on – line» матеріал розміщений на порталі з 27.01.2014

2

Борисенко Ольга Богдановна

Майстер виробничого навчання

Година спілкування «Світ твоїх захоплень»

Учительський журнал «on – line» матеріал розміщений на порталі з 27.01.2014

3

Клок

Надія Миколаївна

Викладач української мови та літератури

Літературно-музична композиція до 200-річчя Т.Г. Шевченка «Свою Україну любіть: (Тарас Шевченко у нашому краї)»

Учительський журнал «on – line» матеріал розміщений на порталі з 11.03.2014

4

Лобєєва Яна Миколаївна

Викладач професійно-теоретичної підготовки швейного профілю

Творчий проект «Комфортна елегантність»

Учительський журнал «on – line» матеріал розміщений на порталі з 14.01.2014

5

Міщенко Тамара Іванівна

Майстер виробничого навчання

Урок виробничого навчання «Нові види електронних вагів»

Учительський журнал «on – line» матеріал розміщений на порталі з 20.03.2014

6

Міщенко Тамара Іванівна

Майстер виробничого навчання

Конкурс серед груп за професією «Касир торговельного залу Продавець продовольчих товарів КВК»

Учительський журнал «on – line» матеріал розміщений на порталі з 15.03.2014

7

Найденко Світлана Миколаївна

Викладач професійно-теоретичної підготовки ткацького  профілю

Виховний захід «Учнівські кроки до майстерності»

Учительський журнал «on – line» матеріал розміщений на порталі з 18.02.2014

 

 

 

8

Мормоль Микола Миколайович

керівник фізичного

виховання

Методичні рекомендації з основних напрямків та етапів розвитку гри а баскетбол на уроках фізичного виховання

Учительський журнал «on – line» матеріал розміщений на порталі з 22.05.2014

 

Матеріали про ДПТНЗ «Кролевецьке  ВПУ» були надруковані в Енциклопедії професійно-технічної освіти України.

             

Контингент за напрямками підготовки

В 2013-2014 навчальному році контингент учнів станом на 01.10.2013 року – становить 321 учнів. В училищі у цьому навчальному році здійснювалася підготовка з 6-ти робітничих професій. План випуску – 161 чол., з яких 52 учні отримують атестат про повну загальну середню освіту.

 

Аналіз прийому учнів нового набору станом на 01.10.2013 р.

Професія

К-сть учнів СПТУ

К-сть учнів ПТУ

Ткач ручного художнього ткацтва

14

 

Муляр, штукатур, лицювальник-плиточник

 

20

Касир торговельного залу  Продавець продовольчих товарів

 

25

Перукар (перукар-модельєр)

 

25


Формування та збереження контингенту

Рух контингенту у 2013-2014 н.р. училищу був встановлений план державного замовлення – 115 учнів, фактично набрано 89 учнів, що становить 77%.

 

Рік

План набору

Фактично набрано

%

2011

160

118

74%

2012

145

128

88%

2013

115

89

77%

 

На початок 2013-2014 навчального року загальний контингент учнів складав 321 учень.

Інформація про забезпеченість та ефективне використання сучасної комп’ютерної техніки

ВДПТНЗ «КролевецькеВПУ» діє1компютернийкабінет, якийобладнаний  компютераминабазіпроцесорів Celeron,  щообєднаніуоднулокальнумережу, підключенудомережі Internet. А також комп’ютерами обладнані бухгалтерія, приймальна та відділ кадрів, навчальна частина. В училищі є 6 принтерів із них4 багатофункціональних пристрої (принтер, ксерокс, сканер).

Комп’ютери та периферійне обладнання у робочому стані і використовується як для навчання, виробничої діяльності, так і виготовлення документації.

Училищемаєсвійсайтвінтернеті, якийпостійнооновлюється:   dptnzkrolev.jimdo.com

В 2013-14 н.р. активно проводилась робота по зміцненню матеріально-технічної бази училища

:проведено ремонт кімнат в гуртожитку;

·                  проведені заходи по напрямку енергозбереження;

·                  створюється майстерня –магазин  з професії «Касир торгівельного залу Продавець продовольчих товарів»;

·                  розпочато ремонтні роботи на І поверсі;

·                  модернізовано майстерню  кравців;

·                  проведено благоустрій території;

 

Навчальні майстерні та лабораторії училища -

це навчальний підрозділ для проведення уроків виробничого навчання, позакласних і факультативних занять. Це спеціально обладнані приміщення, які забезпечують організацію виробничої діяльності учнів і майстрів виробничого навчання. Вся робота здійснюється за допомогою комплексного використання всієї матеріально-технічної і дидактичної бази, наявної в майстернях та лабораторіях.

У навчальних майстернях та лабораторіях здійснюється підготовка кваліфікованих робітників за професіями: касир торгівельного залу продавець продовольчих товарів; продавець продовольчих товарів; кравець вишивальник; кравецьзакрійник; закрійник; кравець; муляр, штукатур, лицювальник-плиточник; оператор комп’ютерного набору;  перукар (перукар модельєр); ткач ручного художнього ткацтва.

 

Працевлаштування випускників «Кролевецького ВПУ»

Головним завданням навчального закладу є підготовка кваліфікованих конкурентноспроможних працівників та їх працевлаштування.

Випускникам училища видаються направлення на роботу, оформлені за домовленістю з замовниками на підставі укладених договорів.

Направлення на роботу є підставою для укладання трудового договору між випускником та роботодавцем.

У 2014 році навчальним закладом планується випуск 160 кваліфікованих робітників, з них, станом на 01.06.2014 року випущено – 86 учнів з них :

·                            57 чоловік працевлаштовані за професією;

·                            3 призвані до ЗСУ

·                            1 учень продовжує навчання

·                            7 учнів не працевлаштовані

·                            18 чоловік знаходяться у декретній відпустці по догляду за дитиною, яка не досягла 3-х річного віку.

Навчальний заклад продовжує тісно співпрацювати з роботодавцями в плані працевлаштування учнів після закінчення терміну навчання.

Виникає багато питань правового характеру з оформлення документів. З роботодавцями ведеться роз’яснювальна робота.

Гострим питанням залишається працевлаштування дітей-сиріт та забезпечення їх житлом. Багато учнів школи-інтернату продовжують навчання у Кролевецькому ВПУ і забезпечення житлом з належним житлово-побутовими умовами після закінчення терміну навчання – це проблема, яка лягає на навчальний заклад.

На початку 2014 року був проведений моніторинг працевлаштування випускників 2013 навчального року.

65% випускників були працевлаштовані навчальним закладом, з них:

·                            47% випускників - працевлаштовані за професіями;

·                            48% випускників - працюють у межах області.

Випускники задоволені отриманою професією. Високий рівень задоволеності складає - 34%, середній - 42%, низький -24%.

Змінили місце роботи -18 випускників, що складає-23%, з них:

·                  з причини не задоволення умовами праці – 2 чоловіки;

·                  з причини незадоволення заробітною платою – 5 чоловік;

·                  з причини вступу до навчальних закладів - 4 чоловіки;

 

З метою визначення рівня підготовки випускників були опитані 12 керівників підприємств, установ та організацій. 9 роботодавців відповіли, що знання, вміння та навички учнів задовольняють роботодавців повністю, 3 керівника відповіли що потреби відповідають не повною мірою, а саме: випускники підготовлені до роботи, але мало працювали з новітніми матеріалами, які застосовуються на даних підприємствах.

Роботодавці використовують різні засоби адаптації випускників на робочому місці:

·                            6 підприємств закріплюють за випускниками наставників з числа передовиків виробництва;

·                            10 підприємства регулярно виплачують робітникам заробітну плату та приймають систему преміювання;

·                            1 роботодавець надає службове житло.

В 2013-2014 році перед навчальним закладом стоїть завдання з працевлаштування випускників поточного року. Робітники навчального закладу тісно співпрацюють з роботодавцями у цьому напрямку.

 

Стан виконання плану надходжень від виробничої практики за 2014 рік

Виробнича практика – це важлива частина підготовки кваліфікованих робітників.

Організація практики, пошук робочих місць – головна задача майстрів виробничого навчання, старшого майстра та адміністрації закладу, які здійснюють зв’язок ВПУ з підприємствами, організовують підготовку робочих місць на тих базах практики, які забезпечують виконання програм для відповідних кваліфікаційних рівнів, безпечні умови праці практикантів.

З кожним роком все складніше вирішується питання щодо оплати праці учнів під час виробничої практики. Це зумовлено рядом об’єктивних причин:

·                            відсутність вакансій;

·                            відсутність правового підґрунтя здійснювати грошові виплати учням з ряду професій, де обов’язковою умовою для виконання виробничих завдань є досягнення особою 18 років. Роботи цих професій пов’язані з матеріальною відповідальністю, життям і здоров’ям людини, шкідливими та безпечними умовами праці.

Старший майстер та майстри виробничого навчання тісно співпрацюють з керівниками підприємств, організацій, установ з питань проходження виробничої практики учнями навчального закладу:

·                            вивчають виробничий процес на підприємствах, оснащення та устаткування, організацію робочих місць та праці;

·                            ознайомлюються з об’єктами для виконання навчально-виробничих робіт;

·                            знайомляться з наставниками практикантів;

·                            контролюють завантаження учнів роботами відповідно до вимог навчальної програми;

·                            контролюють дотримання учнями норм охорони праці та санітарно-гігієнічних вимог;

·                            регулюють питання можливості оплати праці під час практики у кожному окремому випадку.

 

Співпраця з роботодавцями дає певні результати у вигляді надходжень від виробничої практики на рахунок навчального закладу.

Загальна сума надходжень за  2013- 2014 навчальний  рік становить 104651грн.,  з них по професіях:

·                  «Муляр Штукатур Лицювальник -плиточник» - 8013 грн.  (38% від запланованої суми по профілю);

·                  «Ткач ручного художнього ткацтва » - 32216 грн. (110% від запланованої суми по профілю);

·                  «Кравець Закрійник» - 32144 грн. (87,94% від запланованої суми по профілю).

·                  «Перукар ( перукар –модельєр)» - 5968 грн. ( 32,39%від запланованої суми по профілю).

·                  «Касир торговельної зали Продавець  продавець продовольчих  товарів» - 9733 грн.

Суми надходжень не відповідають запланованим. Це зумовлено причинами, які були викладені вище , та деякими іншими.

Попрофілю «Муляр Штукатур Лицювальник-плиточник»  вагома кількість годин виробничої практики згідно навчальних  планів припадає на зимовий період,  вякий дуже важко знайти обєкт для  відпрацювання навчально-виробничих робіт з професій«муляр, штукатур,  лицювальник плиточник». Деякі підприємства вимагають  постійного знаходження на робочому місці майстра виробничого  навчання, але це не можливо, так як учні однієї групи проходять практику  на декількох підприємствах.

Надходження від  ткацького профілю складають  - 32216 грн. (110% від запланованої суми по профілю). Вироби данної професії користуються великим попитом та  актуальні в сьогоденні. Основними замовниками ткацької  продукції являються будинки культури, танцювальні та вокальні гуртки. Давнім партнером   щодо замовлення сувенірної продукції є Конотопська гімназія, з якими тісна співпраця протягом 5 останніх років.

Ще існує вагома причина, яка не сприяє виконанню плану надходжень від виробничої практики. Професії «Касир торговельної зали Продавець продовольчих товарів» та «Перукар (перукар-модельєр)» пов’язані  з матеріальною відповідальністю, життям та здоров’ям людини. Учні, які не досягли 18 років не можуть виконувати ряд виробничих завдань, цим самим підприємець не має підґрунтя здійснювати грошові виплати.

        На початку 2014 року  майстри виробничого навчання , які відповідають за  виробничу практику продовжують вести  роботу щодо  оновлення банку даних баз практики. В ході цієї роботи з керівниками підприємств обговорювались питання про можливість проходження виробничої практики відповідно з вимогами навчальних програм, погоджувались програми практик за професіями відповідно з розрядами, обговорювались терміни проходження практики та питання оплати праці учнів за фактично виконаний обсяг робіт.

Банк даних налічує понад 100 назв підприємств, установ, організацій міста, району та області. Основними базами, де учні проходять виробничу практику є підприємства: ФОП «Стариченко», ФОП «Бондарева»,  ФОП «Клімова», ФОП «Чорна», ФОП «Назаренко», ФОП «Велесь», ФОП «Романюк», ФОП «Винокуров», ФОП «Мельник», ФОП»Жотік», ФОП «Волошко», ТОВ «Гідрокомбуд», ФОП «Нечет» та інші постійно йде пошук нових робочих місць.

 

Виробнича діяльність

На базі ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» працюють навчальні майстерні, які виготовляють корисну продукцію, реалізовують її споживачам та надають ремонтно-будівельні та побутові послуги.

В майстернях навчального закладу створені всі умови для виконання плану виробничої діяльності. Навчальний заклад надає послуги з виготовлення виробів швейної, ткацької, перукарської. Торгівельної та будівельної справи.  Протягом 2014 року було виготовлено та реалізовано товару на суму  66523 тис. грн.

В 2015 році планується:

·                            розширити асортимент будівельних , перукарських та ткацьких послуг із застосуванням новітніх технологій та сировини;

·                            збільшити кількість замовлень на послуги швейного асортименту;

·                            розширити асортимент продовольчих товарів, який  буде реалізуватися у магазині- майстерні.

З метою залучення замовників навчальний заклад планує проводити виставку моделей в етнографічному стилі під час святкових заходів у місті, на ярмарках, семінарах, тощо.

Навчальний заклад планує заключити договори з керівниками підприємств на виготовлення  ткацьких виробів, які набули попиту на ринку.

Завданням функціонування навчальних майстерень є створення передумов для:

·                            реалізації практично-дійової і творчої складових змісту професійного навчання;

·                            забезпечення поглибленого вивчення професії;

·                            організації роботи гуртків і факультативів;

·                            індивідуальної підготовки майстрів виробничого навчання до занять та підвищення їх науково-методичного рівня;

·                            забезпечення можливості використання сучасних педагогічних засобів навчання спільно з традиційною наочністю;

·                            профорієнтації.

В майстернях створені належні умови для повноцінного виконання робочих навчальних планів і програм.

За звітний період в училищі проводилися також заходи щодо удосконалення навчально-матеріальної бази училища.

Проведений частковий ремонт каналізації, закуплено матеріали для ремонтних робіт магазину-майстерні та І поверху гуртожитку, матеріали та інструменти для виконання ремонтних робіт  будівельниками, запасні деталі для швейних машин.

В майстернях та лабораторіях училища проводяться заходи з енергозбереження та економії ресурсів. Поступово йде заміна ламп розжарювання на енергозберігаючі. Як наслідок, маємо тенденцію щодо зменшення витрат тепла та електроенергії.

Аналізуючи кваліфікаційний рівень майстрів виробничого навчання  встановленощо серед багатьох якостей особистості визначне місце  посідає професійно педагогічна компетентність,  яка набуває особливого  значення підчас проведення уроків виробничого навчання та організації  виробничої практикиу чнів. Усвідомлення важливої ролі майстра, сприяло  посиленню вимог до його підготовки, що спричинило низку організаційно - педагогічних заходів у цьому напрямі. Значну роль у підвищенні рівня  компетентності майстрів виробничого навчання відіграло: проведення  стажування; організація курсів підвищення кваліфікації; постійно-діючі семінари-практикуми з вивчення нової техніки, прогресивної технології виробництва, методів навчання, методики та організації проведення уроків виробничого навчання; виставки; стимулювання їх до постійної самоосвіти.

Майстри виробничого навчання приділяють багато уваги якості виконання завдань шляхом ретельного контролю, своєчасного виявлення помилок та їх усунення. При цьому сприяють розвитку творчої діяльності учнів.

Завдяки участі унавчально виробничому процесі саме  компетентних майстрів виробничого навчання,  які  цілеспрямовано

 реалізовують   можливості  кожного заняття,  використовують власні методики навчання і   виховання,  більшість учнів їх груп демонструють достатній і високий рівень   професійної підготовки та готовності до роботи на виробництві.

На майбутнє основними векторами діяльності роботи майстрів виробничого навчання є:

·                  Підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників.

·                  Покращення матеріально-технічного забезпечення професійно-практичної підготовки.

·                  Покращення стану енергозбереження та економії ресурсів.

·                  Покращення стану охорони праці, безпеки життєдіяльності та пожежної безпеки.

·                  Підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

·                  Удосконалення системи контролю за навчально-виробничим процесом.

 

Організація роботи з обдарованими учнями

Особливий відповідальний напрямок роботи педагогічного колективу - це робота з обдарованими дітьми, яка проходить на засадах гуманізму, демократії, із застосуванням нових підходів до організації навчального процесу з утвердженням педагогіки особистості, де розкриваються та реалізовуються різноманітні таланти та здібності учнів.

Для кращої результативності роботи в училищі створено «банк даних» обдарованих учнів, який кожного року поповнюється новими молодими особистостями. Для узгодженої роботи адміністрації училища, викладачів,  в навчальному закладі, як і в кожного із викладачів, розроблені заходи по роботі з даною категорією учнів.

Результати роботи з обдарованою молоддю розглядаються на засіданнях педагогічних рад, методичних комісій, де визначаються основні напрямки поглиблення знань, удосконалення вмінь та навичок учнів під час виконання вправ, диференційованих за двома рівнями - основним та підвищеним, що передбачається завданнями ЗНО.

Викладачі навчального закладу активно залучають учнів до пошукової діяльності, опрацювання додаткової літератури та джерел Інтернету. 

Стимулювання пізнавальної діяльності учнів відбувається шляхом залученням їх до факультативних занять, організації та проведення тематичних тижнів, конкурсів професійної майстерності, участі в предметних олімпіадах, проведенні нестандартних уроків, де вихованці мають можливість поглибити і розширити свої знання, а в кінцевому результаті - покращити якість навчальних досягнень та отримати певний результат у різноманітних конкурсах:

Назва

конкурсу

Кількість учасників

Курс навчання

ПІБ викладача, якій підготував учасника

Результати участі

Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру»

5

2 учня – І курс

3 учня – ІІІ курс

Довгейко О.О.

4 сертифікати учасника,

1 сертифікат «Добрий результат»

Всеукраїнський фізичний конкурс «Левеня»

6

2учня – І курс

1 учень – ІІ курс

3 учня – ІІІ курс

Лубенець М.І.

5 сертифікатів «Відмінний результат»

1 сертифікат «Добрий результат»

Міжнародний конкурс юних істориків «ЛЕЛЕКА»

10

3 учня – І курс

1 учень – ІІ курс

6 учнів – ІІІ курс

Назарчук О.А.

1 сертифікат учасника,

6 дипломів «Бронзовий Лелека»,

3 дипломи «Срібний Лелека»

Результати участі учнів училища у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових дисциплін:

ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін у 2013-2014 н. р. проводився відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових дисциплін і проходив з 02.11.2013 по 22.12.2013 на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, 3 м. Кролевець. Результати ІІ (міського) етапу Всеукраїнських олімпіад показали, що педагогічним колективом недостатньо проводилася робота з розвитку інтересів учнів до знань. Маємо низькі результати виступу учнів на олімпіадах:

- математика – учень групи №3 Пустовит Д. набрав 1 бал (викладач        Довгейко О. О.);

- основи правознавства – учениця групи №3 Боровик Д. – 9 балів (викладач Книш Б. П.);

- географія – учениця групи №6 Серих Т. – 15,8 балів (викладач Єрастова І. О.);

- історія учень групи №3 Пустовит Д. – 12,5 балів (викладач Книш Б. П.);

- іноземна мова – учень групи №3 Тищенко Є. – 30 балів (викладач          Яскевич М. М.);

- українська мова та література – учениця групи №3 Боровик Д. – 14,92 бали (викладач Клок Н. М.);

- інформаційні технології – учень групи №3 Тищенко Є. – 15 балів (викладач Лиман Я. О.);

- не брали учні участі в олімпіадах з фізики, хімії, біології.

        Слід працювати над підвищенням якості підготовки та участі учнів до олімпіад. Показник результативності та участі в олімпіадах з базових дисциплін знизився порівняно з попереднім навчальним роком. Це свідчить про низький рівень організації та змісту роботи з обдарованими учнями

Результати участі учнів училища у ІІ етапі Міжнародного  мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім.. Т.Г, Шевченка:

На виконання наказу управління освіти і науки Сумської облдержадміністрації від 15.10.2013 №789-ОД «Про проведення І та ІІ етапів V Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т. Шевченка серед учнів ПТНЗ у 2013-2014 н. р.» 19-20 грудня 2013 року був проведений ІІ етап вищезазначеного конкурсу на базі ДНЗ «Сумське міжрегіональне вище професійне училище». У конкурсі брало участь 46 учнів з 28 професійно-технічних навчальних закладів області, наш заклад представило 2 учні:

 І курс, групи №3 Боровик Д. та ІІ курс, групи №7 Ященко В.

 Під час виконання конкурсних завдань учасники показали достатній та високий рівні знань з української мови та літератури в межах навчальної програми. Журі відзначило роботи наших учнів. Відповідно до наказу освіти і науки Сумської облдержадміністрації від 24.12.2013 №957-ОД «Про підсумки ІІ етапу ІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т. Шевченка серед учнів ПТНЗ у 2013-2014 н. р.» учні нашого закладу посіли такі місця:

-                         серед учнів І курсу – Боровик Д. – письмовий тур – 6 місце (3 бали), ораторське мистецтво – 7 місце (11 балів)

-                         серед учнів ІІ купсу - Ященко В. В. – письмовий тур - 1 місце (загальна кількість балів – 12), ораторське мистецтво –6 місце (13 балів) 

Результати участі учнів училища у ІІ етапі Міжнародного  конкурсу з української мови ім.. П. Яцика:

На виконання наказу управління освіти і науки Сумської облдержадміністрації від 06.11.2013 №848-ОД «Про проведення І та ІІ етапів ХІV Міжнародного конкурсу з української мови ім.. П. Яцика серед учнів ПТНЗ у 2013-2014 н. р.» 12 грудня 2013 року був проведений ІІ етап вищезазначеного конкурсу на базі ДНЗ «Сумський хіміко-технологічний центр ПТО». В даному конкурсі брали участь учні нашого закладу групи №3 Пустовіт Д. та групи №7 Ященко В. Журі конкурсу відмітили виступи учасників, які показали достатній та високий рівні знань з української мови та літератури в межах навчальної програми. Згідно наказу освіти і науки Сумської облдержадміністрації від 19.12.2013 №946-ОД учні нашого закладу посіли такі місця:

-             Пустовіт Д. В. – 4 місце (загальна кількість балів – 25) серед учнів        І курсу ПТНЗ області;

-               Ященко В. В. - 6 місце (загальна кількість балів – 20,25) серед учнів        ІІ курсу ПТНЗ області;

Під час виконання конкурсних завдань наші учні продемонстрували вміння обґрунтовувати свої думки та майстерно володіти художнім словом. В конкурсі брало участь 48 учнів із 28 професійно-технічних навчальних закладів області.

Результати участі учнів училища у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад зі спеціальних дисциплін за напрямками підготовки серед учнів державних професійно-технічних навчальних закладів і міжшкільних навчально-виробничих комбінатів

На підставі наказу  управління освіти і науки 05.03.2014    № 116-ОД «Про підсумки II етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад зі спеціальних дисциплін за напрямками підготовки серед учнів державних професійно-технічних навчальних закладів і міжшкільних навчально-виробничих комбінатів у 2013-2014 навчальному році»     були визначені переможці олімпіад, ними стали учні закладу: ІІІ місце за професією «лицювальник-плиточник» – Пустовіт Василь, ІІІ місце «продавець продовольчих  товарів» - Самоха Ольга.

Підсумки ІІ етапу ХІІІ Всеукраїнського конкурсу учнівська творчість серед учнів ПТНЗ у 2013-2014    н. р.».

Фахове журі обласного конкурсу підвело підсумки та визначило роботи учасників згідно наказу від 09.01.2014  №02-ОД «Про підсумки ІІ етапу ХІІІ Всеукраїнського конкурсу учнівська творчість серед учнів ПТНЗ у 2013-2014      н. р.». У вищезазначеному конкурсі в номінації «Література» наш заклад представила учениця групи №7 Ющенко Діана, яка відповідно до результатів ІІ етапу конкурсу посіла 10 місце, з кількістю 2 бали. В номінації «Історія України і державотворення» - учениця групи №3 Боровик Дарина, яка набрала 6,5 бали із 11 балів (мах.) – 7 місце.           

Фізичне виховання

Фізичне виховання учнів є складовою частиною системи і освіти, що спрямована на зміцнення здоров’я людини і має всебічний розвиток майбутніх робітників і підготовки їх до трудової діяльності.

            В нашому училищі працює  2 викладачі фізичного виховання, за учбовий рік викладається 794 години занять з фізичного виховання. Працює 3 спортивних секції, усі мають змогу прийняти участь в змаганнях різного рівня і покращити свої фізичні можливості.

            Кабінет фізичної культури забезпечений необхідним інвентарем на 61%. Для занять фізичною культурою в училищі є спортивний зал 24х12 м, площадка з нестандартним обладнанням.

            Кращі спортсмени нашого училища прийняли участь в обласній спартакіаді з наступних видів спорту:

-        легкоатлетичний крос – 4 місце

-        настільний теніс (дівчата) – 3 місце

-        волейбол (дівчата) – 6 місце

-        міні-футбол (хлопці) – 21 місце

-        баскетбол (хлопці) – 6 місце

Внутрі училища провели змагання з :

-        міні-футболу – 63 учасників

-        волейболу – 80 учасників

-        настільного тенісу – 45 учасників

-        гімнастики – 75 учасників

-        баскетболу – 63 учасника.

-        два заходи «Ну-мо, хлопці!», «Козацькі розваги».

В цілому в змаганнях прийняло участь близько 200 учнів.

В перспективі на наступний навчальний рік планується:

-   покращити матеріальну базу (придбати спортивний інвентар);

- покращити результати виступу наших спортсменів на змаганнях фізичного рівня.

Виховна робота

У 2013-2014 навчальному році виховна робота ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» була спрямована на виконання Закону України «Про освіту», Закону України «Про загальну середню освіту», Законів України «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», «Про охорону здоров'я», Закону України «Про охорону дитинства», Комплексної програми профілактики злочинності, Концепції виховання дітей та молоді в національній системі освіти, Концепції громадянської освіти в Україні, Концепції превентивного виховання дітей та молоді, Закону України «Про запобігання захворюванню на синдром набутого імунодефіциту (СНІД) та соціальний захист населення», Комплексної програми профілактики запобігання поширенню алкоголізму, наркоманії, токсикоманії та СНІДУ серед населення регіону. У зв’язку з цим педагогічний колектив училища вирішував таку виховну проблему: «Використання новітніх технологій у виховній роботі навчального закладу».

Планування виховної роботи ведеться на всіх рівнях. Заступником директора з навчально-виховної роботи складається річний план роботи з урахуванням заходів, передбачених перспективними планами роботи класних керівників груп, соціального педагога, керівників гуртка і секцій, бібліотекаря, вихователів гуртожитку. Складається розклад роботи гуртків, секцій, графіки проведення засідань ради профілактики училища, наркологічного посту, батьківського комітету, проведення загально училищних лінійок, зборів, виховних годин.

На початку навчального року здійснено ґрунтовний аналіз контингенту учнів. Складені списки учнів-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей із неповних сімей, учнів, які постраждали від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, дітей-інвалідів. Окремі вивчені особові справи та визначено пріоритетні напрямки виховної роботи з учнями, які перебувають на обліку в училищі як схильні до порушень статутних вимог закладу, знаходяться на обліку в КМСН, службі у справах дітей. У 2013-2014 навчальному році в училищі навчалися   55 сиріт, 7 чорнобильців, 8 інвалідів (станом на 01.10.2013).

Виховна робота навчального закладу ведеться за кількома основними напрямками: превентивне, національно-патріотичне, трудове, фізичне, художньо-естетичне, екологічне та сімейне виховання. Згідно цих напрямків визначаються теми виховних годин,бесід та інших заходів. Виконання завдань кожного із них сприяє формуванню зрілої особистості молодого робітника, повноцінного громадянина нашого суспільства.

Виховна робота з учнями училища у 2013-2014 н.р. була спрямована на виховання національної самосвідомості, почуття патріотизму, формування культури поведінки, кращих моральних якостей на основі засвоєння національних та загальнолюдських цінностей, розвиток інтелектуальних і творчих здібностей учнів, забезпечення умов для їх життєтворчості та самореалізації, а також виховання колективів груп в дусі колективізму і самостійності.

У рамках гуманізації навчально-виховного процесу значна увага приділялася особистісно-орієнтованому підходу до учнів у навчанні і вихованні, який впроваджується викладачами і класними керівниками. Акцент робиться на таких аспектах, як: розвиток особистості дитини; становлення та прояв індивідуальних особливостей учнів; особистісні досягнення вихованців; формування в групах та навчальному закладі сприятливого середовища функціонування системи медико-психологічного і соціально – педагогічного забезпечення процесу розвитку учнівської молоді.

Згідно плану виховної роботи проводилася активна профілактична робота. Питання поведінки учнів розглядалися на загальних зборах груп учнів, батьківських зборах, засіданням органів учнівського самоврядування, засіданнях ради профілактики правопорушень училища.

В училищі розроблена програма превентивного виховання учнів, основними завданнями якої є забезпечення формування в учнів високих моральних якостей, які є головним чинником вибору способів поведінки, та забезпечення подолання окремими учнями шкідливих звичок і навичок, що сформувалися внаслідок помилок і недоліків виховання. Це профілактика шкідливих звичок серед підлітків, заходи з профілактики поширення ВІЛ, СНІДу. Проходили акції з пропаганди здорового способу життя, зустрічі з медичними працівниками, перегляд фільмів, лекції,виховні години.

Постійно ведеться робота з неблагополучними сім'ями та важким дітьми: індивідуальні бесіди, психологічні поради, діалоги. Налагоджена продуктивна співпраця з міським відділом у справах сім'ї, молоді та спорту, зі службою захисту дітей.

Правовий аспект превентивного виховання включає в себе охорону і захист прав особистості, формування в учнів правової культури. В училищі, крім уроків правознавства, проводилась індивідуальна робота з дітьми, схильними до правопорушень, виховні години на правові теми, зустрічі з представниками правоохоронних органів. Загально училищна конференція «Насильству-ні!» та акція  «Знай свої права», виховна година «Торгівля людьми» були спрямовані на виховання в учнів терпимого ставлення до інших та запобіганню агресивності і конфліктності у стосунках з підлітками.

Аналізуючи роботу направлену на попередження правопорушень можна сказати, що є певні результати. Проте є ще над чим працювати.

Активізувалась робота,скерована на формування у вихованців училища прагнення до здорового способу життя. Працював протягом навчального року Штаб наркопосту. Учні були учасниками спартакіад, активно взяли участь у проведенні Козацьких забав та спортивних змаганнях, присвячених Дню Захисника Вітчизни,зустрічах з лікарем-інфекціоністом, венерологом, фтизіатром, проводились систематичні бесіди керівниками груп, випуск санітарних бюлетенів. У бібліотеці постійно діє виставка «Ми обираємо здоровий спосіб життя».

Активно проводилась робота з національного виховання учнів. Цьому сприяло проведення ряду патріотичних заходів, які мали результативний вплив на усвідомлення національної самоідентифікації учнів: «Символи моєї держави», «Конституція України – основний закон нашої держави» свято Миколая, Андріївські вечорниці, ворожіння на січневих святках, конкурс великодніх писанок тощо.

Відмічалися визначні дати в історії української державності. Проводились лінійки та виховні заходи до Дня Соборності України, мітинги біля пам’ятника жертвам фашизму, воїнам-афганцям, героям-чорнобильцям.

Завдання, яке стоїть перед  адміністрацією та керівниками груп у 2014-2015 навчальному році,- не допустити фрагментарності у проведенні роботи з національно-патріотичного виховання, особливо цінні знахідки в цій царині перевести в розряд традицій.

Художньо-естетичне виховання дозволяє цілеспрямовано розвивати в учнів художньо-естетичні погляди і переконання, стимулює інтерес до різноманітних видів мистецтва. Позаурочна робота за цим напрямом проводилася на базі вокального гуртка,технічної творчості та ін. Діти, які займаються в гуртках, є активними учасниками загально училищних, міських та обласних заходів, приймають участь у конкурсах стінгазет,плакатів. Години репетицій і спілкування стають для обдарованих дітей місцем комфорту. Саме тут вони почуваються самостійними. В поза навчальній діяльності розвиваються таланти, інтереси, вміння і навички.

В училищі працює учнівське самоврядування на чолі з учнем групи      №14 за професією «Касир торговельного залу Продавець продовольчих товарів» Горєла Аліна, центри якого в навчальному році активізувало свою роботу. Самоврядування стало надійним помічником педагогічному колективу. За участю активістів підготовлені і проведені заходи до Дня працівників освіти, Свята осені, Нового року, 8 Березня . На чолі з керівником учнівського самоврядування радники центрів взяли участь у підготовці і проведенні  свят та тематичних вечорів, посвяти в першокурсники,новорічного балу-маскараду тощо.

Учнівська рада організовує учнів для участі у волонтерській роботі. До складу волонтерських загонів входять учні різних груп, які спільно допомагали людям похилого віку, провели акцію до Дня Перемоги                              «Доброго ранку, ветеране!» тощо.

Екологічне виховання також має певні результати. Учні провели акцію «Посади дерево», взяли участь у місячнику прибирання та благоустрою території  міста, протягом року проводилось озеленення території навчального закладу, циклу бесід та виховних годин: «Природа, екологія і ми», «Що таке екологія?», «Земля і ми», «Захистимо довкілля», конкурс газет на екологічну тематику тощо.

Успішність навчально-виховної діяльності училища значно полегшує виконання  завдань профорієнтаційної роботи.

Профорієнтаційна робота в училищі починається з вересня погодженням із підприємствами-замовниками кадрів плану набору на новий навчальний рік. Наступний етап-розподіл педагогічних працівників  за школами міста, району і подальша систематична робота з учнями  та їх батьками.

Активно використовуються в профорієнтаційній роботі інформаційні технології. Ми демонструємо учням презентації пропонованих професій. Заклад активно співпрацює із засобами масової інформації, публікуються статті про училищне життя та  оголошення в міській та районній газетах.  Особливе місце займає в профорієнтаційній роботі співпраця з центром зайнятості. Також профорієнтаційна робота проводиться  спільно зі школами, майбутні абітурієнти запрошуються до участі в майстер-класах з робітничих професій. Окремі професії презентували наші учні і в ЗОШ Конотопського, Коропського, Бахмацького районів.

У 2014-2015 н. р. зберігатимуться і посилюватимуться в училищі тенденції щодо співпраці викладачів, майстрів і учнів для досягнення виховної мети. Домінуючим буде особистісно-орієнтований підхід до навчання.

 

Охорона праці та безпека життєдіяльності

Постійною діючою комісією з питань охорони праці на початку року розроблені заходи на покращення умов праці, навчання, попередження травматизмом на робочих місцях учнів та працівників. На кожний підрозділ призначені відповідальні особи з правових та організаційних питань, безпеки праці, пожежної безпеки, електробезпеки, гігієни праці та виробничої санітарії.

На протязі 2013-14 н.р. в ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» були проведені заходи:

·                            конкурс стінних газет на тему «Охорона праці та безпеки життєдіяльності»;

·                            виставка наочних посібників, періодичних видань з охорони праці та безпеки життєдіяльності;

·                            місячник з охорони праці (1 по 30 квітня 2014 р.) , під час якого відбулися:

·                  I. Правові та організаційні заходи:
Переглядались: наявність законодавчих актів, наявність нормативної документації, інструкції з безпеки праці, журнали реєстрації інструктажів з охорони праці та техніки безпеки, журнал 3-х ступеневого контролю, куточки з охорони праці та безпеки життєдіяльності. При цьому виявлено, що всі інструкції охорони праці є в наявності на виробничих підрозділах у навчальних майстернях, кабінетах та інших приміщеннях.

·                  II. Безпека праці в галузі.
Згідно з розробленими заходами проводилось навчання з працівниками з питань безпеки праці.
Проведена перевірка знань працівників (згідно з графіком)з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності

Протягом місячника були оновлені запобіжні надписи, знаки безпеки у гуртожитку, їдальні, навчальних майстернях.
Перевірено заземлення, занулення.
       IIІ. Пожежна безпека.
Перевірено наявність інструкцій з пожежної безпеки, плану евакуації колективу та учнів на разі пожежі.
Здійснено перевірку пожежегасіння, інформативних знаків, пожежних щитів та гідрантів.

·                       IV. Електробезпека.
Проведений інструктаж з питань по забезпеченню допуску до роботи працівників: майстрів виробничого навчання.  Перевірка плануючої документації з електробезпеки.

      V. Гігієна праці та виробнича санітарія.

·             Згідно плану роботи служби охорони праці училища проведений аналіз виконання заходів колективного договору, передбачених угодою між адміністрацією і первинною профспілковою організацією працівників, спрямованих на створення безпечних умов праці працюючих і учнів.

·                  VI. Навчальні та позанавчальні заходи з охорони праці.
З метою попередження та усунення причин травматизму під час навчання та навчальної практики учнів:

·        Проведені бесіди з охорони праці з профзахворювань в різних галузях промисловості використання праці осіб з професійними захворюваннями, інвалідів, віл інфікованих.

·         «Запобігання професійним захворюванням» до дня ОП.

·         Проведена виставка літератури з ОП.

·        Проведені обстеження та надані акти-дозволи на безпечну експлуатацію спортивних приміщень, обладнання та інвентарю.

·        Наявність та укомплектованість аптечок, забезпечення миючими засобами згідно норм.

 

Фінансування

            Фінансування  училища в 2013-2014 навчальному році проводилося з обласного бюджету згідно з кошторисом, затвердженим управління освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації.

            Так на ІІ півріччя 2013 року  відповідно до затвердженого кошторису в сумі 3176,0 тис. грн.. кошти на утримання закладу профінансовано в сумі 3157,0 тис. грн. Дебіторська заборгованість по загальному фонду відсутня. Кредиторська заборгованість склала на 01.01.2014 – 5,075  тис. грн. в тому числі:

1,475 тис. грн. –  миючи засоби та канцтовари

200 грн. –  одяг дітям-сиротам

3,400 тис. грн. – одноразова грошова допомога дітям-сиротам при працевлаштуванні, на придбання одягу

            Заборгованість виникла в зв’язку з тим, що не були проплачені платіжні доручення УДКСУ у Сумській області.

            Заробітна плата за 2013 рік була виплачена вчасно і в повному обсязі, а саме 2213,3 тис. грн.., в тому числі:

Індексація – 26,668 тис. грн.

Вислуга років – 166,395 тис. грн.

Надбавка за престижність  - 147,772 тис. грн.

Оздоровчі – 86,030 тис. грн.

Винагорода педпрацівників – 6,987 тис. грн.

Оплата лікарняних листів за рахунок ФОП – 23,068 тис. грн.

Заробітної плати – 1 755,480 тис. грн.

            За 2014 рік заборгованості по заробітній платі немає. Заробітна плата виплачена вчасно і в повному обсязі, а саме 863,105 тис. грн., в тому числі:

Індексація – 15,200 тис. грн.

Вислуга років – 93,516 тис. грн.

Надбавка за престижність  - 85,855 тис. грн.

Заробітна плата – 668,534 тис. грн.

            В 2013 році за загальним фондом кошторису на виплату стипендії були затверджені кошти в сумі 1018,7 тис. грн..

            Враховуючи суму доведених кошторисних призначень була нарахована та виплачена соціальна та академічна стипендія учням, яким згідно «Положення про надання стипендії» стипендія призначалася першочергово:

-        учням-сиротам;

-        учням-інвалідам;

-        учням, які мають статус постраждалих від ЧАЄС;

-        учням з малозабезпечених сімей;

-        учням, які за результатами семестрового контролю мають середній бал успішності не нижчий ніж «7» балів.

Слід зазначити, що за 2013 рік учням-сиротам, середньорічна кількість, яких становить 52 учні виплачено стипендії в сумі 534,7 тис. грн. і відповідно на виплату академічної стипендії учням, середньорічна кількість, яких становить ≈ 250 учнів використано 484,0 тис. грн..

      Матеріальна допомога виплачена в сумі – 5,8 тис. грн..

В 2014 році стипендія виплачується учням, які навчаються на 7 балів та вище, дітям-сиротам, та дітям з малозабезпечених сімей. Так нарахована та виплачено стипендії в сумі 368,451 тис. грн. в тому числі індексація – 3,5 тис. грн.

Також була виплачена дітям-сиротам допомога при працевлаштуванні – 14,616 тис. грн.

Училищем в 2013 році було отримано доходів від господарської та виробничої діяльності – 237,1 тис. грн.. та на рахунках за дорученням – 21,3 тис. грн.. Залишок коштів на рахунку на 01.01.2014  склав 37,6 тис. грн..

За кошти спецфонду у 2013 році було закуплено господарських товарів та паливо-мастильних матеріалів на суму 52,8 тис. грн., медикаментів – 1,6 тис. грн.., продуктів харчування – 8,1 тис. грн.., оплачено послуг – 31,6 тис. грн.., податків – 2,0 тис. грн.., відрядних витрат – 11,1 тис. грн.., комунальних платежів – 38,4 тис. грн..

За 2014 рік отримано доходу 71,8 тис. грн., від благодійних внесків надійшло – 1,1 тис. грн.. Дебіторська заборгованість становить 21,0 тис. грн. – це платежі, які не проплачені органами Державного Казначейства. За кошти спецфонду було закуплено господарських товарів та паливо-мастильних – 25,2 тис. грн.., продуктів харчування – 0,8 тис. грн.., оплата комунальних витрат – 6,3 тис. грн.., відрядних витрат – 13,4 тис. грн., інші послуги (крім комунальних) – 16,7 тис. грн..

Залишок коштів на спец рахунку – 7,3 тис. грн.

Основними пріоритетними питаннями, які необхідно вирішити у наступному 2014-2015 навчальному році: 

  1. підвищити рівень підготовки кваліфікованих робітників, що мають відповідати сучасним вимогам ринку праці та рівень загальноосвітньої підготовки учнів навчального закладу;
  2. виконати план державного замовлення;
  3. збільшити надходження від виробничої діяльності;
  4. забезпечити дотримання ліцензійних умов та державних стандартів шляхом постійного вдосконалення навчально-методичної та матеріально-технічної бази училища;
  5. забезпечити виконання вимог законодавства щодо працевлаштування учнів;
  6. забезпечити соціальний захист учасників навчально-виховного процесу.

 

Свято останнього дзвоника

26 червня в ДПТНЗ « Кролевецьке ВПУ» відбулося традиційне Свято останнього дзвоника Свято відкрила в.о. директора училища Мухоєдова Н.О.  В своєму напутньому слові директор благословила на самостійне трудове життя  вихованців училища – майбутніх будівельників, ткачів, продавців, перукарів. Загалом зі стін училища  ми проводжаємо в цьому році 137 випускників. З вітальним словом   та поздоровленнями до випускників звернулися  колишня  випускниця нашого навчального закладу Єлагіна А., яка побажала випускникам творчого злету та задоволення від набутої професії.  Також з вітальним словом звернулась  від імені батьків випускників мати учня групи № 12  Литвин Н.І. побажала випускникам успіхів на своєму першому робочому місці, і щоб воно стало першою сходинкою в подальшій успішній кар’єрі кожного випускника .

В цьому році випускників, які отримали дипломи з відзнакою – 10 осіб. Слова подяки прозвучали на адресу викладачів та майстрів виробничого навчання, які виховують та готують висококваліфікованих, відповідальних до своєї справи робітників.  

Величним акордом свята стало відзначення активних учасників спортивно-масової роботи та художньої самодіяльності, учасників Всеукраїнських конкурсів з фізики, історії та математики. Найбільш  активним учням було вручено грамоти та подяки.          Кожен день ви крокуєте вулицями нашого міста, а чи знаєте ви, що чимало об’єктів нашого міста можуть стати візитною карткою майстерності учнів будівельного відділу ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ», які поєднують в собі риси архітектора, дизайнера, ювеліра.           

                       Вилітають в небо соколята

                       У тривожний, невідомий світ.

                       Кожному із них свій шлях долати

                       Так як їх навчили з юних літ. 

 Саме такими здібними спеціалістами виходять у світ учні групи № 11 та групи № 12 за професією « Муляр Штукатур Лицювальник-плиточник» Всі свої знання, свій практичний досвід, всю свою душу віддали своїм вихованцям класний керівник Єрастова І. О., майстер в/н Цвєтус Т. А. ,а також майстер в/н Січкар Т.О. та викладач спец дисциплін Коблюк В.М.

 Випускники нашого училища зводитимуть будівлі в різних містах і селах України, проводитимуть опоряджувальні роботи, розбудовуватимуть нашу державу, приносячи радість людям. 


13 червня 2014 року в ДПТНЗ « Кролевецьке ВПУ» відбувся випуск учнів, які навчались за спеціальністю « Касир торговельного залу Продавець продовольчих товарів». У групі навчалось 15учнів, які отримували теоретичні знання за фахом та згодом успішно пройшли виробничу практику в магазинах міст Кролевець, Конотоп, Київ,Короп, Білопілля, селахКролевецького та Коропського  районів.
           Для проведення державної кваліфікаційної атестації було створено атестаційну комісію до складу якої ввійшли: Руденко С.О.. – голова комісії, роботодавець, Єфіменко Т.В. - заступник голови комісії,директор училища,Мухоєдова Н.О. – заступник директора з навчально-виробничої роботи закладу, Міщенко Т.І. – майстер виробничого навчання,Кононенко Т.П. - методист, викладачі спецдисциплін.
               Під час проведення атестації учні виявили досить високий рівень як теоретичних знань, так і практичних умінь та навичок. Учні відповідали на запитання членів державної атестаційної комісії, демонстрували вміння і навички з отриманої професії.
 . Відповіді учнів підтвердили, що навчальні досягнення майбутніх продавців мають належний рівень, адже закріплення теоретичних знань відбувалося під час виробничої практики та навчанні на виробництві.

        Оцінки високого рівня отримали Сіра Ж., Горєла А., Буйвол А., Самоха О., Шельпякова О., Яковець О., Судак М. Решта учнів отримали оцінки достатнього рівня. Більшість випускників після закінчення навчання в училищі будуть працевлаштовані за місцем проходження практики.

 

                Щиро вітаємо наших випускників з успішною атестацією та бажаємо їм хороших трудових досягнень.


 

23  травня  2014 року пролунав прощальний дзвоник для наших випускників групи № 5  за професією « Вишивальник Кравець». 19 учнів отримали документи кваліфікованих робітників. День святковий, радісний, веселий і сумний водночас. День розставання з училищем, рідними, затишними стінами, гомінкими коридорами, щирими друзями, добрими наставниками. Залишились позаду і казково-незвіданий світ пізнання, і щире спілкування, і перше кохання. Все це - позаду. А попереду самостійне життя. Радісно розправляти крила і боляче лишати такі рідні місця, де пролетіло чотири трепетних, неповторних роки. 

 Усім випускникам бажаємо творчих успіхів у подальшій роботі!!!


 

   Кришталевий силует 2014

 

      Минулої середи 6 творчих колективів швейного профілю з різних ПТНЗ Сумської області змагались за перемогу у фестивалі краси та моди «Кришталевий силует-2014», метою якого є створення умов для виявлення обдарованої молоді серед учнів професійно-технічних навчальних закладів і надання їй підтримки у творчому, інтелектуальному, духовному і фізичному розвитку.

     Цього дня на спеціально створеному подіумі у Сумському центрі професійно-технічної освіти з дизайну та сфери послуг з'являлись моделі у костюмах «Амазонки», «Etno-Fashion» та ін., які справили приємне враження на членів журі та глядачів.

Молоді дизайнери ДПТНЗ « Кролевецьке ВПУ», які представляли свої роботи у номінації « Спокуса вечора» , творчо підійшли до підготовки та демонстрації колекції « Рапсодія весни» . Грайливе поєднання кольорів підкреслювало вміло поєднані елементи жіночності , спокуси, легкості та ніжності у моделях суконь, що не залишило байдужим нікого з присутніх в залі.

     Театр мод « Кролевецька берегиня» отримав Диплом учасника ІІІ фестивалю краси та моди « Кришталевий силует – 2014» серед творчих колективів ПТНЗ швейного профілю у номінації « Спокуса вечора» за використання традиційних декоративних технік у сучасному одязі та пам’ятний знак фестивалю.

 

       Колектив ДПТНЗ "Кролевецьке ВПУ" 09.05.2014 року приймав участь у загальноміській ході, присвячена Дню Перемоги, яка увічнювала велику шану до памяті про загиблих у Великій Вітчизняній Війні. Після ходи біля меморіалу Слави у м. Кролевець проведено мітинг-реквієм "Вічна память полеглим, вічна шана живим"


28 квітня 2014 року у м. Суми відбувся ІІІ етап обласного огляду-конкурсу на краще комплексно-методичне забезпечення предмету «Технологія виготовлення одягу» у професійно-технічних навчальних закладах.

Від ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» участь взяла викладач предметів професійно-теоретичної підготовки з професії «Кравець» Лобєєва Я.М. й отримала диплом учасника.


Урок мужності 

 

25 квітня для учнів ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ»  був проведений урок мужності «Чорнобиль не має минулого часу», присвячений 28-й річниці Чорнобильської трагедії. Бібліотекарі читального залу районної бібліотеки О. Кравченко та Л. Больба ще раз нагадали усім присутнім про найбільшу техногенну катастрофу в історії людства та про її наслідки для України і усього світу, про мужність героїв, що вступили в нерівну боротьбу з небезпечним ворогом, ім’я якого – радіація. Перегляд уривків документальних відеофільмів, фоторепортажів та свідчень справив враження на присутніх учнів.


 

17 квітня 2014 року в Кролевецькому РЦЗ відбулась учнівсько-студентська конференція «Гендерні студії», організована представниками відділу освіти Кролевецької РДА, куди були запрошені учні Кролевецької ЗОШ №1, № 3, ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» та студенти ГНПУ імені О. Довженко. На даній конференції обговорювалися нагальні питання гендерної нерівності, було роз'яснено значення слова «гендер» тощо.

            У вітальному слові Карел І.В зазначила: «Гендер потрібно вивчати і це дійсно проблема для сучасної молоді. Навіть серед науковців не всі розуміють, що таке гендер… Гендер це ємке і мало зрозуміле поняття…»

            Учасників заходу привітала також Шумило Л.М., яка акцентувала увагу на актуальності теми цінностей у чоловічому та жіночому началах. Жваве обговорення та цілу низку питань викликали доповіді студентів ГНПУ імені О. Довженко.

            Валентина Степаненко в заключному слові наголосила, що питання статі завжди є актуальними  в українському суспільстві

 

07 – 11 квітня 2014 року проходила Всеукраїнська благодійна акція «Серце до серця» допомоги дітям з вадами зору.

Традиційно, щороку навесні проводиться Всеукраїнська благодійна акція «Серце до серця», суть якої полягає в суспільному зборі коштів для закупівлі медичного обладнання. Цього року, акція «Серце до серця» стартувала під назвою «Я хочу бачити життя», і присвячена вона збору коштів для закупівлі медичного обладнання дітям з вадами зору. Вилучені кошти будуть передані  дитячим лікувальним закладам.

Учні ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» активно долучилися до збору коштів для дітей з вадами зору, не залишися байдужими і працівники закладу.


 

 4 квітня 2014 року відбулася Всеукраїнська щорічна акція «За чисте довкілля»

Ще день-два, і вже потепліє, розпустяться дерева, затріпочуть під ласкавим вітерцем ніжні листочки, жовтогарячо зацвіте кульбаба, забуяє очікувана весна.

Кожному з нас треба замислитись, що ти зробив, аби зберегти, примножити красу рідної роменської землі, що полишаєш на ній після себе не лише у День довкілля.

Учні училища та працівники закладу  не залишилися байдужими до довкілля рідного міста. 04 квітня вони прибрали територію міста поблизу закладу та парку В-Інтернаціоналістів.


 

26 березня 2014 року у ДПТНЗ «Кролевецьке вище професійне училище» проведено ІІ обласний форум майстрів виробничого навчання «Майстер виробничого навчання – Провідна фігура в системі Професійно-технічної освіти»

Форум розпочато з огляду виставки робіт майстрів виробничого навчання та учнів закладу «Тобі, Україно!»

Центральною подією форуму стало відкриття роботи Другого обласного форуму майстрів виробничого навчання.

Право відкриття Другого обласного Форуму майстрів виробничого навчання «Майстер виробничого навчання – провідна фігура в системі професійно – технічної освіти» надано директору  Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області Ніні Петрівні Зінчук

Привітала учасників форуму директор Державного професійно-технічного навчального закладу «Кролевецьке вище професійне училище»Тетяна Вікторовна Єфіменко

       В якості візитки навчального закладу було представлено відео та колекцію театру мод «Берегиня».


В рамках програми відбулися відкриті уроки майстрів виробничого навчання ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ»:

Урок виробничого навчання з професії «Перукар (перукар-модельєр)» на тему: «Кваліфікаційна пробна робота кваліфікація «Перукар-модельєр», майстер виробничого навчання Яскевич Людмила Миколаївна.

 Було представлено майстер-клас «Мистецтво виготовлення сімейних оберігів» від  майстра виробничого навчання Найденко Світлана Миколаївна.


        Заключним етапом форуму стала екскурсія до музею «Кролевецького рушника».

Розпочинається державна підсумкова атестація 

Увага! Ідуть екзамени! з 18 березня 2014 року напружена і відповідальна пора в учнів – третьокурсників, адже у них починається державна підсумкова атестація за курс загальноосвітньої середньої школи.

 

   28  лютого 2014 року в ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» відбувся  випуск кваліфікованих робітників за професією «Кравець Закрійник». Частина  молодих кравців та кравчинь отримали дипломи кваліфікованого робітника державного зразка та похвальні грамоти за добре навчання.   З напутнім словом до випускників звернулися  члени журі: в.о. директора  ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» Н.О. Мухоєдова, старший майстер Кузьменко С.Ф., майстер виробничого навчання  Бушуєва Т.В.

   Вже незабаром молоді кравці та кравчині розпочнуть свою трудову діяльність у приватних ательє, а 13 нинішніх випускників  продовжуватимуть підвищувати свою професійну майстерність на ІІІ ступені навчання.


Випуск 2014 року

Перукарі - це творці , художники , архітектори і майстри . Саме вони здатні перетворити людину, адже зачіска здатна змінити зовнішність до невпізнання. Та й не тільки зовнішність. Недарма всі важливі заходи в житті починаються з відвідин перукаря, будь - то випускний, весілля або корпоратив.

Фахівці даного профілю готує «Кролевецьке вище професійне училище» на базі якого 21 лютого 2014 року відбулась державна кваліфікаційна атестація учнів за професією « Перукар (перукар-модельєр)» групи № 10, які  отримали кваліфікацію «перукар-модельєр» — найвищу у професії  «Перукар».

Кваліфікаційні роботи були цікавими і креативними та свідчили про високий рівень знань та навичок учнів. Усім випускникам бажаємо творчих успіхів у подальшій роботі!!!

 

 З 17.02 2014 по 21.02. 2014 у ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ»  проводиться тиждень превентивного виховання.

В програмі тижня заплановані такі заходи:

       Тематична виставка літератури «Чи легко бути молодим?»

       Перегляд кінофільму «Реквієм по мрії»

       Виховна година «Варто чи ні?»

       Виховна година «Шкідливість тютюнопаління»

       Тренінгові заняття «Здоровий спосіб життя»

       Бесіда «Як дожити до 100 років?»

       Загально училищний захід «Ми – за здоровий спосіб життя»

       Відкрита виховна година

       Бесіда «Знати, щоб жити»

       Бесіда «Проблеми сучасної молоді»

       Інформаційна хвилина «Це цікаво»

 

З 03.02 по 07.02 2014 року в закладі проходила першість з волейболу серед учнів закладу. До участі залучились всі навчальні групи, і призові місця розподілились таким чином

І місце – 12 група

ІІ місце – 1 група 

ІІІ місце – 9 група


 

УЧЕНЬ РОКУ – 2014

06 лютого 2014 року у Державному професійно-технічному навчальному закладі «Конотопське вище професійне училище» відбувся ІІ (відбірковий) етап конкурсу «Учень року» серед 11 учнів державних професійно-технічних навчальних закладів Сумської області.

З вітальним словом до присутніх звернулися  О.М. Чхайло,  О.І. Лісун, які відзначила, що «цьогорічний конкурс є особливим, бо він п'ятий, ювілейний. Конкурс є однією зі сходинок до можливості особистісної самореалізації та самовдосконалення юних обдарувань».

Від нашого закладу участь приймала учениця групи № 6 Сєрик Тетяна. яка навчається за професією «Вишивальник Кравець»

Під час змагань оригінально представила візитну картку «Дозвольте відрекомендуватися», розкрила своє ставлення до світу, власну формулу успіху, найважливіші події в особистому житті, ідеал особистості, шлях  до своєї мрії, продемонстрували мультимедійну презентацію «Мій навчальний заклад і моя майбутня професія» з елементами майстер-класу з обраної професії та змагалася у конкурсі «Інтелектуальний турнір».

 

На жаль. до ІІІ етапу конкурсу наш заклад не пройшов, але сподіваємося, що  в наступному році надолужимо згаяне. 

 

I етап Всеукраїнських учнiвських олiмпiад зi спецiальних дисциплiн 

У ДПТНЗ “Кролевецьке ВПУ» проведено I етап Всеукраїнських учнiвських олiмпiад зi спецiальних дисциплiн за професiями:

Лицювальник-плиточник (2 розряду) 23.01.2014 р.

Продавець продовольчих товарiв (3 розряду) 24.01.2014 р.

Перукар (перукар-модельєр) 27.01.2014 р.

Кравець (3 розряд) 28.01.2014 р.

Олiмпiаднi завдання за кожним напрямом розробленi викладачами закладу, вiдповiдно до вимог типових навчальних программ ДС ПТО.

В змаганнях брали участь 24 учнi за 4 професiями.

Визначено  12 переможцiв: I мiсце – 4 учнi, II мiсце – 4 учнi, III мiсце – 4 учня.

За пiдсумками олiмпiад 50% учнiв учасників олімпіад показали високий рiвень теоретичної пiдготовки, умiння творчо виконувати завдання, обгрунтовувати результати.

 

 

 


 

31 січня відбувся перший випуск у 2014 р. учнів ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ».

Дипломованими спеціалістами стали 9 учнів із групи № 14 (майстер виробничого навчання Міщенко Т.І.), які навчалися за професією «Касир торговельного залу Продавець продовольчих товарів» Під час складання іспиту учні проявили набуті професійні якості, вміло захистили мвої навички.

 

Бажаємо творчого зростання і вдячних покупців. 

19-20 грудня 2013 року на базі ДНЗ «Сумське міжрегіональне вище професійне училище» відбувся ІІ етап ІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка серед учнів професійно-технічних навчальних закладів області, у якому взяли участь учениці ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» Боровик Дарина (гр. № 3 ) та Ященко Вікторія (гр. № 7).

Протягом двох днів учні були оточені увагою і турботою господарів свята – оргкомітету конкурсу та педколективу училища. Учасники конкурсу мали нагоду переглянути виставку творчих робіт учнів «Україна, як і великий наш Кобзар, - вічні».

 Цікавими були завдання письмового туру конкурсу: розгорнути цитату в роздумі, висловити свої міркування з посиланнями на прочитані твори Кобзаря тощо.

Яскравим  і неповторним став  конкурс ораторського мистецтва, присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка за темою «Шевченко – це народ, і як народ, він буде жити вічно». Незабутнє враження в учнів залишив і виступ акторів обласного академічного театру драми та музичної комедії ім. М. С. Щепкіна, які завітали на свято до навчального закладу.

Для керівників команд була організована екскурсія до Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Н. К. Крупської, де в затишній атмосфері однієї з численних читацьких зал пройшов літературний вечір «Сумщина і Шевченко». Крім того, усім викладачам української мови та літератури, які супроводжували учнів на конкурс, були видані читацькі квитки для відвідування бібліотеки, дійсні протягом року.

           Цьогорічний конкурс став справжнім святом української мови, сприяв подальшому розвитку творчої майстерності, дозволив усім учасникам долучитися до багатого мовного джерела геніального Шевченкового слова.


 

       

          12 грудня 2013 року на базі ДНЗ «Сумський хіміко-технологічний ліцей» відбувся ІІ етап XIV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, у якому взяли участь учень І курсу Пустовит Дмитро (група № 3) та учениця ІІ курсу Ященко Вікторія (група № 7).

       Викладач української мови та літератури Клок Н.М., яка супроводжувала учнів на конкурс, разом з іншими керівниками команд була учасником цікавого і змістовного тренінгу «Як допомогти вчителю зберегти своє здоров’я та подолати стрес».

 

 

 

Конкурсно-розважальна програма «А нумо, першокурсник!»

 

   04 грудня 2013 року  в актовій залі ДПТНЗ "Кролевецьке ВПУ" була проведена конкурсно-розважальна програма «А нумо, першокурсник!» з метою виявлення творчо обдарованих, талановитих учнів першого курсу.

      У конкурсно-розважальній програмі «А нумо, першокурсник» приймали участь група № 3 за професією «Ткач ручного художнього ткацтва» та група № 8 за професією «Перукар (перукар-модельєр)». Всю програму увагу залу тримали чарівні ведучі. Учні підготували насичену розважально-концертну програму: оригінальне представлення групи, виконання пісні, танцювальний номер, показали, яке в них почуття гумору, виразне читання поезії. 

           Довго тривала боротьба за І місце. В результаті чого перемогла дружба.